Wyniki konkursu Fulbright Graduate Student Award 2024-25

Zakończyliśmy procedurę konkursową dla programu Fulbright Graduate Student Award 2024-25 i z przyjemnością prezentujemy listę laureatów i laureatek. 

Fulbright Graduate Student Award to stypendia dla osób z polskim obywatelstwem zainteresowanych rozpoczęciem studiów drugiego lub trzeciego stopnia w USA. Stypendium przyznawane jest na pierwszy rok studiów magisterskich, doktoranckich lub innych kończących się uzyskaniem dyplomu uczelni amerykańskiej na poziomie graduate, z możliwością przedłużenia finansowania na drugi rok studiów.

Nabór wniosków do programu trwał do 24 kwietnia 2023 r. W konkursie wzięło udział 58 wnioskodawców. W wyniku procedury konkursowej obejmującej ocenę merytoryczną projektu przygotowaną przez 3 niezależnych ekspertów oraz rozmowę kwalifikacyjną z kandydatami i kandydatkami, których wnioski otrzymały najwyższe noty, przyznano 4 nominacje. Dwie osoby znalazły się na liście rezerwowej. 

Osoby nominowane do stypendium:

  1. Barbara Klaudel, Politechnika Gdańska, Gdańsk
  2. Łukasz Kołodziej, University of Warwick, Coventry
  3. Karolina Korgul, Oxford University, Oxford
  4. Weronika Witkowska, Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie, Szczecin

Osoby na liście rezerwowej:

  1. Sebastian Kuchczyński, Akademia Muzyczna im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, Katowice
  2. Tomasz Wiktor, Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu, Wrocław

Osoby nominowane do stypendium intensywnie pracują teraz nad złożeniem aplikacji na wybrane przez siebie programy studiów. Warunkiem otrzymania stypendium jest otrzymanie oferty z uczelni amerykańskiej. 

Gratulujemy!

Related Posts
Loading...
Skip to content