W 2021 r. świętowaliśmy 75-lecie istnienia Programu Fulbrighta na świecie!

Przyłączając się do światowych obchodów roku jubileuszowego, Polsko-Amerykańska Komisja Fulbrighta przez cały zeszły rok organizowała różne wydarzenia, w tym liczne webinary i panele tematyczne z udziałem Fulbrighterów i Fulbrighterek. Były też transmisje na żywo z oprowadzania kuratorskiego po wystawie “Od Black Mountain College do Pop Artu” oraz z koncertu upamiętniającego pianistkę Pamelę Howland i jej wieloletnią aktywność na rzecz wspierania międzynarodowej edukacji muzycznej. Oprócz tego, co miesiąc prezentowaliśmy sylwetki wybranych absolwentów i absolwentek i ich działalność pokazującą pozytywny wpływ Programu Fulbrighta na lokalną i globalną społeczność. Więcej informacji o obchodach 75-lecia Programu Fulbrighta można znaleźć na stronie fulbright75.org.

Jak świętowaliśmy obchody 75-lecia Programu

75 lat Programu Fulbrighta: Franciszek Lyra

Pewnego dnia dostałem list z Departamentu Stanu. W kopercie był bilet lotniczy do Waszyngtonu oraz zaproszenie na spotkanie z prezydentem Kennedym z okazji Międzynarodowego Dnia Studenta.

75 lat programu Fulbrighta: Komisja

W 2021 r. Program Fulbrighta świętuje swoje 75-lecie (w Polsce jest obecny od 62 lat). Z tej okazji, co miesiąc prezentujemy wybraną sylwetkę naszego absolwenta lub absolwentki, pokazując…
Loading...
Skip to content