Rada Polsko-Amerykańskiej Komisji Fulbrighta

Nad działalnością Polsko-Amerykańskiej Komisji Fulbrighta czuwa Rada składająca się z 10 członków, 5 obywateli Polski oraz 5 obywateli Stanów Zjednoczonych, powoływanych przez honorowych współprzewodniczących Rady – Ministra Edukacji i Nauki oraz Ambasadora USA w Polsce.

Do głównych zadań Rady należy nadzór nad realizacją celów statutowych oraz finansami Komisji. Członkowie Rady biorą również udział w tworzeniu strategii rozwoju Komisji oraz zatwierdzają listy osób nominowanych do stypendium Fulbrighta. Kadencja członka Rady trwa trzy lata.

Prof. Arkadiusz Adamczyk

Prof. Arkadiusz Adamczyk

Kierownik Zakładu Stosunków Międzynarodowych w Instytucie Stosunków Międzynarodowych i Polityk Publicznych Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.

  • Ministerstwo Edukacji i Nauki
Dr hab. Maciej Chmieliński

Dr hab. Maciej Chmieliński

Prawnik, pracownik Katedry Doktryn Polityczno-Prawnych i kierownik Centrum Myśli Polityczno-Prawnej im. A. de Tocqueville’a Uniwersytetu Łódzkiego.

  • Ministerstwo Spraw Zagranicznych
Dorothy Hansberry-Bieguńska

Dorothy Hansberry-Bieguńska

Adwokat z wieloletnim doświadczeniem, ekspertka w dziedzinie doradztwa strategicznego oraz prawa konkurencji, założycielka kancelarii Hansberry-Tomkiel.

  • Hansberry Tomkiel
Jeanne Briganti

Jeanne Briganti

Radca ds. kultury w Ambasadzie USA w Warszawie. Zawodowa dyplomatka z 19-letnim stażem w służbie zagranicznej. Po raz trzeci w Polsce, mówi biegle po polsku.

  • Ambasada USA
Prof. Leszek Kaczmarek

Prof. Leszek Kaczmarek

Kierownik Pracowni Neurobiologii Instytutu Biologii Doświadczalnej im. M. Nenckiego PAN. Biolog molekularny, profesor nauk biologicznych, członek rzeczywisty PAN. Absolwent Programu Fulbrighta.

  • Instytut Biologii Doświadczalnej PAN
Prof. Monika Kaczmarek

Prof. Monika Kaczmarek

Kierownik Laboratorium Biologii Molekularnej w Instytucie Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności PAN. Doktor nauk rolniczych. Absolwentka Programu Fulbrighta.

  • Instytut Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności PAN
Prof. Beata Obsulewicz-Niewińska

Prof. Beata Obsulewicz-Niewińska

Kierownik Katedry Literatury Pozytywizmu i Młodej Polski na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim.
Polonistka, historyczka literatury, kulturoznawczyni i doświadczona pedagożka.

  • Katolicki Uniwersytet Lubelski
Angelo Pressello

Angelo Pressello

Prezes i właściciel Directpl, globalnej firmy świadczącej usługi IT. Przybył do Polski w 1994 roku jako nauczyciel angielskiego w liceum w ramach programu Amerykańskiego Korpusu Pokoju. MBA programu WEMBA Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

  • Directpl
Peter Strupp

Peter Strupp

Doświadczony lider biznesu, konsultant do spraw zarządzania i facylitator wielu korporacji w Europie, w szczególności w Europie Środkowej i Wschodniej. Prezes w Achieve Dynamics z siedzibą w Warszawie, współpracuje z firmami globalnymi, a także szybko rozwijającymi się firmami prywatnymi.

  • Achieve Dynamics
James Wolfe

James Wolfe

Radca ds. prasy i kultury w Ambasadzie USA w Warszawie. Zawodowy dyplomata z wieloletnim stażem w służbie zagranicznej, w tym w Polsce w latach 2005-08.

  • Ambasada Stanów Zjednoczonych
Loading...
Skip to content