Rada Polsko-Amerykańskiej Komisji Fulbrighta

Nad działalnością Polsko-Amerykańskiej Komisji Fulbrighta czuwa Rada składająca się z 10 członków, 5 obywateli Polski oraz 5 obywateli Stanów Zjednoczonych, powoływanych przez honorowych współprzewodniczących Rady – Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Ambasadora USA w Polsce.

Do głównych zadań Rady należy nadzór nad realizacją celów statutowych oraz finansami Komisji. Członkowie Rady biorą również udział w tworzeniu strategii rozwoju Komisji oraz zatwierdzają listy osób nominowanych do stypendium Fulbrighta. Kadencja członka Rady trwa trzy lata.

Honorowi Współprzewodniczący Rady

Jarosław Gowin Fulbright
Jarosław Gowin
Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego
Georgette Mosbacher Fulbright
Georgette Mosbacher
Ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce

Członkowie Rady

Brian Bode Fulbright
Brian Bode
CEE Equity Partners

Dyrektor oddziału regionalnego CEE Equity Partners. Posiada wieloletnie doświadczenie w poprawie rentowności i efektywności polskich i międzynarodowych firm. Od ponad 20 lat mieszka w Polsce.

Dr Anna Budzanowska
Dr Anna Budzanowska
Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego

Dyrektor Generalna Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Doktor nauk humanistycznych Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Frank Finver Fulbright
Frank J. Finver
Ambasada Stanów Zjednoczonych

Radca ds. prasy i kultury w Ambasadzie USA w Warszawie. Zawodowy dyplomata z wieloletnim stażem w służbie zagranicznej. Wielokrotnie nagradzany Superior Honor Award oraz Meritorious Honor Award.

Dorothy Hansberry-Bieguńska
Dorothy Hansberry-Bieguńska
Hansberry Tomkiel

Adwokat z wieloletnim doświadczeniem, ekspertka w dziedzinie doradztwa strategicznego oraz prawa konkurencji, założycielka kancelarii Hansberry-Tomkiel.

Dan Hastings Fulbright
Dan O. Hastings
Ambasada Stanów Zjednoczonych

Radca ds. kultury w Ambasadzie USA w Warszawie. Zawodowy dyplomata z wieloletnim stażem w służbie zagranicznej. Pochodzi z Kalifornii, ma żonę i trójkę dzieci.

prof. Leszek Kaczmarek Fulbright foto
Prof. Leszek Kaczmarek
Instytut Biologii Doświadczalnej PAN

Kierownik Pracowni Neurobiologii Instytutu Biologii Doświadczalnej im. M. Nenckiego PAN. Biolog molekularny, profesor nauk biologicznych, członek rzeczywisty PAN. Absolwent Programu Fulbrighta.

dr hab. inż. Monika Kaczmarek Fulbright
Dr hab. inż. Monika Kaczmarek
Instytut Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności PAN

Kierownik Laboratorium Biologii Molekularnej w Instytucie Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności PAN. Doktor nauk rolniczych, profesor nadzwyczajna w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego. Absolwentka Programu Fulbrighta.

prof. Marek Konarzewski Fulbright
Prof. Marek Konarzewski
Ministerstwo Spraw Zagranicznych

Doradca Ministra Spraw Zagranicznych ds. nauki i technologii. Profesor nauk biologicznych związany z Uniwersytetem w Białymstoku, członek korespondent PAN.

Magdalena Pavlak-Chiaradia Fulbright
Magdalena Pavlak-Chiaradia
Environmental Resource Management

Dyrektor Zarządzający i Partner w polskim oddziale ERM. Kieruje również programem „30 under 30”, który pomaga młodym specjalistom pracującym dla amerykańskich firm w rozwijaniu ich zdolności przywódzczych i zarządzania.

dr hab. Eliza Przeździecka
Dr hab. Eliza Przeździecka
Szkoła Główna Handlowa w Warszawie

Dr hab. nauk ekonomicznych, profesor Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Jej zainteresowania naukowe koncentrują się wokół inwestycji zagranicznych, globalnych łańcuchów wartości oraz umiędzynarodowienia przedsiębiorstw. Absolwentka Programu Fulbrighta.

Ta strona korzysta z plików cookies do prawidłowego działania. Szczegóły znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies?
Loading...