Relacje z pobytu na stypendium

Nie jesteś przekonany(a), czy nasza oferta stypendialna jest dla ciebie? Zachęcamy do zapoznania się z relacjami absolwentów i absolwentek.

Jesteś naszym absolwentem lub absolwentką? Chcesz, żeby Twoja relacja została umieszczona na naszej stronie? Wyślij ją na adres [email protected]. Relacje absolwentów i absolwentek to ważne źródło informacji o naszych stypendiach – dzieląc się swoją historią pomagasz kolejnym rocznikom.

Kacper Gradoń

Filozofia stypendiów Fulbrighta jest bardzo holistyczna: nie dotyczy tylko studiów i badań, ale także zdobywania doświadczenia międzykulturowego, nawiązywania nowych relacji i odkrywania kraju.

Olga Chrzanowska

Najważniejszym punktem mojego grantu badawczego była ilość i jakość konsultacji i pomocy, jaką otrzymałem od specjalistów z różnych środowisk, takich jak architekci, artyści, młodzi międzynarodowi badacze, profesorowie, kuratorzy muzeów zajmujący się projektowaniem i archiwiści.

Anna Sławińska

Rozwinęłam warsztat naukowy, który nie tylko zaowocował wspaniałymi publikacjami, ale również pozwolił na wdrożenie nowych praktyk i pomysłów po powrocie do Polski.
Jarek Burczyk grafika z cytatem

Jarek Burczyk

Roczny pobyt w USA na stypendium Fulbrighta zmienił moje stereotypowe postrzeganie Stanów Zjednoczonych, gdzie różnorodność jest wartością samą w sobie.
Black and white portrait of Andrzej Ślązak

Andrzej Ślązak

Śmiało mogę napisać, że wyjazd do Los Angeles na stypendium Fulbrighta był największą przygodą (do tej pory 😀 ) jaką udało mi się przeżyć!

Anna Wróblewska

Nie sposób pominąć wizyty na Kapitolu oraz spotkania w biurze jednego z kongresmenów, gdzie jako delegatka National Federation of the Blind of California referowałam projekt inicjatywy legislacyjnej, wzmacniający dostępność amerykańskiego systemu szkolnictwa wyższego dla osób z niepełnosprawnością wzroku.

Aleksandra Lipka

Najcenniejsze co dało mi Stypendium Fulbrighta to to że zrozumiałam, że jeśli chcę się rozwijać to muszę być gotowa wyjść poza moją strefę komfortu.

Agnieszka Kaczmarek

Dzięki stypendium Fulbright Senior Award mogłam dotrzeć do nowych źródeł i zgromadzić niedostępne dla mnie wcześniej materiały, które wciąż pomagają mi odkrywać istotne wątki w analizowanej literaturze górskiej.

Izabela Święcicka

Stypendium Fulbrighta w Stanach Zjednoczonych otwiera wszystkie drzwi, znaczy bardzo dużo i dla stypendysty, i dla jednostki, gdzie stypendysta realizuje swoje badania.

Katarzyna Ginszt

Stypendium Fulbrighta to nie tylko nauka i realizacja celów naukowych, ale również, czy nawet przede wszystkim, przeniesienie swojego dotychczasowego życia w inną, jakże fascynującą szerokość geograficzną.

Barbara Muszyńska

To co zostanie we mnie na zawsze po stypendium Fulbrighta to doświadczenie otwartości i wiary w możliwości drugiego człowieka.
Loading...
Skip to content