Uczestnicy i uczestniczki sympozjum BioLAB

Program Mentoringowy BioLAB

Celem program mentoringowego BioLAB jest udzielenie uczestnikom Programu BioLAB bezpośredniego wsparcia w sprawach rozwoju zawodowego i międzynarodowej kariery naukowej.

Wierzymy, że wsparcie starszych kolegów i koleżanek, absolwentów i absolwentek Programu BioLAB, pozwoli młodym naukowcom i naukowczyniom znaleźć swoje miejsce na rynku pracy.

Inicjatorami programu mentoringowego BioLAB są absolwenci i absolwentki Programu BioLAB oraz Polsko-Amerykańska Komisja Fulbrighta.

Na czym polega program

Mentoring

Indywidualne wsparcie mentora w obliczu bieżących wyzwań i problemów.

Dobre praktyki

Doświadczenia rówieśników, które pomogą Ci rozwinąć swój potencjał.

Sieć kontaktów

Okazje nawiązania nowych znajomości i budowania sieci kontaktów.

Mentorzy i Mentorki

“Aplikując na program mentoringowy BioLAB, nie byłem do końca pewien, czego mogę się po nim spodziewać. Miałem jednak przeczucie, że współpraca z mentorem, będzie cennym doświadczeniem, które może pomóc mi w rozwoju moich zainteresowań i kariery. Mentoring (z Agatą) znacznie przerósł moje oczekiwania, dając mi inspiracje i możliwości do realizacji własnych pomysłów, równocześnie pokazując mi alternatywne cele i ścieżki kariery, które wcześniej wydawały się dla mnie nieosiągalne. Udział w tym programie, obok wyjazdu do Stanów, jest z pewnością czymś, czego nie pożałujesz, dlatego nie wahaj się i aplikuj!”

“Program mentoringowy BioLAB to wspaniała okazja do zdobycia nowych kontaktów, a przede wszystkim do rozwoju osobistego i czerpania praktycznej wiedzy od doświadczonych osób. W trakcie spotkań z moją mentorką – Pamelą Światłowską – udało mi się dowiedzieć między innymi o dokładnym procesie aplikacji na studia doktoranckie, wyjazdach na konferencje naukowe, składaniu aplikacji o stypendia/granty czy tajnikach pisania publikacji naukowych. Dostałam także cenne wskazówki jak rozbudować swoje CV.

Bardzo podobało mi się indywidualne podejście mentora, możliwość propozycji tematów spotkań i zgłębienie przydatnych dla mnie zagadnień, które pomogą mi w przyszłej karierze naukowej. Dodatkowo przyjazna atmosfera, zaangażowanie i bezproblemowy kontakt w razie jakichkolwiek pytań sprawiły, że mogę serdecznie polecić program mentoringowy BioLAB każdemu kto chce poszerzyć swoje horyzonty 😊 Zachęcam do aplikowania!”

Osoby mentorowane

Informacje dla kandydatów i kandydatek

W Programie mentoringowym BioLAB mogą wziąć udział wyłącznie uczestnicy i uczestniczki Programu BioLAB danego roku akademickiego.

Osoby chętne do udziału w programie wypełniają krótki formularz zgłoszeniowy. Kiedy otworzymy nabór do kolejnej edycji otrzymasz wiadomość z instrukcjami od Koordynatorki Programu.

  • Spotkanie organizacyjne
  • Przekazywanie wiedzy i doświadczeń
  • Indywidualne planowanie kariery zawodowej
  • Pozyskiwanie funduszy na badania
  • Wskazówki dot. wystąpień publicznych, pisania publikacji, itp.
  • Nowe kierunki rozwoju zawodowego
  • Dzielenie się kontaktami w branży

Kontakt

Patrycja Donaburska

Patrycja Donaburska

Starsza Specjalistka ds. Programów

Loading...
Skip to content