Amerykańscy stypendyści i stypendystki
Programu Fulbrighta 2024-25
Co roku w ramach Programu Fulbrighta do Polski przyjeżdża kilkudziesięciu Amerykanów i Amerykanek. Są to zarówno studenci i studentki studiów magisterskich i doktoranckich (U.S. Student Researcher Program), świeżo upieczeni absolwenci i absolwentki studiów licencjackich lub magisterskich (English Teaching Assistant Program), jak i pracownicy naukowi (U.S. Scholar Program). Podczas pobytu w Polsce, trwającego od 4 do 10 miesięcy, realizują projekty badawcze i/lub dydaktyczne. W duchu międzynarodowej wymiany chętnie poznają polską kulturę, dzieląc się jednocześnie elementami kultury amerykańskiej. Kim są, czym będą się zajmować podczas stypendium i co skłoniło ich do przyjazdu do Polski – tego dowiesz się poniżej. Zachęcamy do zapoznania się z ich sylwetkami.
Sylwetki stypendystów i stypendystek
Po kliknięciu w wybraną osobę wyświetli się więcej informacji. Poniżej znajdziesz też zestawienie wszystkich stypendystów i stypendystek w formie arkusza Google sheet.
Lokalizacja stypendystów i stypendystek podczas pobytu w Polsce
Mapka pokazuje w których miejscowościach Amerykańscy stypendyści i stypendystki Programu Fulbrighta będą realizować swój grant, bazując na lokalizacji instytucji goszczącej. Rozwiń legendę lub skorzystaj z trybu pełnoekranowego, żeby zobaczyć wszystkie osoby – na mapce jest tylko jedna pinezka dla jednej instytucji, nawet jeśli jest w niej kilkoro stypendystów i stypendystek. Po kliknięciu w wybraną osobę wyświetli się więcej informacji.
Nawiąż współpracę ze stypendyst(k)ą Fulbrighta
Polskie uczelnie, szkoły, instytucje kultury oraz jednostki badawcze mają możliwość zaprosić stypendystów Fulbrighta do współpracy podczas ich pobytu w Polsce.
Zobacz dane w formie arkusza Google sheets.
Aby skorzystać z opcji filtrowania i sortowania w menu wybierz „Dane” a następnie „Utwórz widok filtra”.
Dowiedz się więcej o stypendiach Fulbrighta do Polski
Program Fulbrighta to nie tylko stypendia dla zdolnych Polaków i Polek na wyjazd do USA. Program działa dwukierunkowo – również osoby ze Stanów Zjednoczonych mają możliwość pobytu naukowego w Polsce.