Wyniki naboru Fulbright Slavic Award 2024-25

Zakończyliśmy procedurę konkursową dla programu Fulbright Slavic Award 2024-25 i z przyjemnością prezentujemy listę laureatów i laureatek.

Fulbright Slavic Award to 4-miesięczny program stypendialny umożliwiający osobom zatrudnionym w polskich instytucjach akademickich, których zainteresowania naukowe związane są z kulturą (literaturą, mediami, sztuką) lub historią, polityką, ekonomią Polski oraz Europy Środkowo-Wschodniej na prowadzenie zajęć dydaktycznych z amerykańskimi student(k)ami na jednym z dwóch uniwersytetów współpracujących z Polsko-Amerykańską Komisją Fulbrighta: University of Illinois w Chicago (UIC) lub Ohio State University w Columbus (OSU).

Nabór wniosków do programu trwał do 11 grudnia 2023 r. W konkursie wzięło udział 17 wnioskodawców i wnioskodawczyń. Nominację do stypendium otrzymali:

Lp. Imię i nazwiskoUczelnia macierzystaDyscyplina naukowaUczelnia goszcząca
1Dr hab.  Marko BabićUniwersytet WarszawskiStosunki międzynarodoweThe Ohio State University, Columbus, OH
2Dr hab. Mateusz BorowskiUniwersytet JagiellońskiNauki o kulturze i religiiUniversity of Illinois, Chicago,IL

Laureatom serdecznie gratulujemy!