Absolwenci Programu Fulbrighta

Od inauguracji Programu Fulbrighta w 1946 roku prawie 400 tysięcy osób na całym świecie skorzystało z oferty stypendialnej, biorąc udział w wymianach naukowych między USA a innymi krajami. W Polsce, gdzie Program działa od 1959 roku, grono absolwentów liczy już ponad dwa tysiące osób. Społeczność Fulbrighterów rośnie z każdym rokiem, a do jej szeregów dołączają kolejni wybitni naukowcy, wykładowcy, przedstawiciele świata biznesu i sektora rządowego a także organizacji pozarządowych, mediów czy też kultury i sztuki.

WYSZUKIWARKI ABSOLWENTÓW

Jeśli szukasz absolwenta lub absolwentów Programu Fulbrighta z ostatnich lat – skorzystaj z wyszukiwarek dostępnych poniżej. Umożliwiają wyszukiwanie po takich kryteriach jak imię i nazwisko, dyscyplina naukowa, rok oraz instytucja goszcząca.

Szukam naukowca z Polski lub USA

Tutaj znajdziesz absolwentów programów dla polskich i amerykańskich pracowników naukowych.

Szukam studenta z Polski

Tutaj znajdziesz absolwentów programów dla polskich studentów i doktorantów.

Szukam studenta z USA

Tutaj znajdziesz absolwentów programów dla amerykańskich studentów i doktorantów.

AMBASADORZY PROGRAMU FULBRIGHTA

Zapraszamy do kontaktu z Ambasadorami Programu Fulbrighta w Białymstoku, Częstochowie, Gdańsku, Gliwicach, Lublinie, Poznaniu, Toruniu, Warszawie i Wrocławiu.

Program Ambasadorów jest nową inicjatywą Polsko-Amerykańskiej Komisji Fulbrighta z okazji 60-lecia Programu Fulbrighta w Polsce. Ambasadorzy zostali wybrani w drodze otwartego konkursu spośród ponad 2000 polskich absolwentów.

Ambasadorzy podzielą się swoimi doświadczeniami z pobytu na stypendium Fulbrighta w USA, opowiedzą o aktualnej ofercie stypendialnej Komisji Fulbrighta oraz udzielą wskazówek, jak wzmocnić swoją aplikację.

STOWARZYSZENIA ABSOLWENTÓW

Polskie Stowarzyszenie Stypendystów Fulbrighta

Polskie Stowarzyszenie Stypendystów Fulbrighta (PSSF) powstało w 1993 roku. Stowarzyszenie skupia polskich naukowców oraz przedstawicieli kultury i sztuki, którzy przebywali w amerykańskich ośrodkach akademickich i naukowo-badawczych w ramach Programu Fulbrighta. PSSF pragnie czynnie uczestniczyć w upowszechnianiu i organizowaniu współpracy naukowej, dydaktycznej, kulturalnej i oświatowej między instytucjami polskimi i amerykańskimi oraz członkami społeczności akademickich i środowisk twórczych Polski i USA.

Stowarzyszenie Alumni

Stowarzyszenie Alumni powstało w 2006 roku z inicjatywy Ambasady USA w Warszawie. Zrzesza absolwentów wszystkich programów wymiany i wizyt studyjnych finansowanych przez rząd Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej. Stowarzyszenie Alumni stawia sobie za cel działanie na rzecz zbliżenia narodów Rzeczpospolitej Polskiej i Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej, propagowanie wiedzy o USA, nawiązywanie kontaktów z absolwentami programów wymiany rządu USA w Polsce i na całym świecie, wspieranie zawodowego i osobistego rozwoju członków.

Loading...