Ambasadorzy i Ambasadorki Programu Fulbrighta

Z końcem 2020 roku zakończyła się pilotażowa edycja programu Ambasadorzy Programu Fulbrighta, inicjatywy  Polsko-Amerykańskiej Komisji Fulbrighta podjętej z okazji 60-lecia Programu Fulbrighta w Polsce. Ambasadorzy i Ambasadorki zostali wybrani na lata 2018-20 w drodze otwartego konkursu spośród ponad 2000 polskich absolwentów.

Podczas dwuletniej kadencji Ambasadorzy i Ambasadorki dzielili się swoimi doświadczeniami z pobytu na stypendium Fulbrighta w USA, przedstawiali aktualną ofertę stypendialną Komisji Fulbrighta oraz udzielali wskazówek, jak wzmocnić swoją aplikację podczas indywidualnych rozmów z zainteresowanymi. Z ich inicjatywy odbyło się także kilka lokalnych spotkań absolwenckich. Ambasadorzy i Ambasadorki byli dla nas również nieocenioną pomocą podczas uczestnictwa w wydarzeniach typu targi, konferencje, dni otwarte na uczelniach, podczas których reprezentowali nasz program.

Ambasadorzy i Ambasadorki działali w 9 ośrodkach akademickich w Polsce: Jacek Partyka w Białymstoku, Krystyna Malińska w Częstochowie, Anna Mazurkiewicz w Gdańsku, Krzysztof Rajczykowski w Gliwicach, Ilona Kotlewska w Krakowie, Mariusz Barczak w Lublinie, Rafał Szymanowski w Poznaniu, Marek Postuła w Warszawie oraz Mateusz Świetlicki we Wrocławiu.

W ich stronę kierujemy ogromne podziękowania! Jesteśmy pewni, że na zawsze pozostaną ambasadorami Programu Fulbrighta (i kto wie – może powrócą formalnie w tej roli w kolejnej odsłonie programu?) nie odmawiając konsultacji i wsparcia nikomu, kto o ich o to poprosi.

Planujemy realizację nowej edycji programu tak, by nowo wyłoniona grupa ambasadorów i ambasadorek mogła rozpocząć swe działania z kolejnym rokiem akademickim. Do końca czerwca 2021 roku trwał nabór zgłoszeń. Aktualnie trwają prace Komisji Selekcyjnej Programu.

ROLA AMBASADORÓW I AMBASADOREK

ORGANIZACJA WYDARZEŃ

Organizacja wydarzeń promujących ofertę stypendialną Programu Fulbrighta w swoim środowisku naukowym i akademickim, takich jak spotkania informacyjne o ofercie programu, prezentacje doświadczeń stypendystów.

WSPARCIE KANDYDATÓW

Wsparcie kandydatów na stypendia Fulbrighta w procesie aplikacyjnym.

WSPÓŁPRACA Z INNYMI AMBASADORAMI

Współpraca z innymi Ambasadorami Programu, w tym udział w spotkaniach i szkoleniach dla Ambasadorów.

WSPÓŁPRACA Z ABSOLWENTAMI

Współpraca ze stowarzyszeniami absolwentów i grupami nieformalnymi absolwentów aktywnymi w regionie działania Ambasadora.

Loading...