Centrum Doradztwa Edukacyjnego

Home / Centrum Doradztwa Edukacyjnego

Myślisz o studiach w USA? Dobrze trafiłeś!

E
ducationUSAto sieć centrów doradczych zlokalizowanych na całym świecie, działających przy wsparciu Biura Edukacji i Kultury Departamentu Stanu USA (U.S. Department of State’s Bureau of Educational and Cultural Affairs). Centrum doradztwa EducationUSA przy Polsko-Amerykańskiej Komisji Fulbrighta nie jest przedstawicielem ani jednostką rekrutacyjną żadnej instytucji edukacyjnej.

D
ostarczamy pełnych, aktualnych i obiektywnych informacji o akredytowanych instytucjach szkolnictwa wyższego w Stanach Zjednoczonych. Nasi doradcy edukacyjni zajmują się popularyzacją studiów w USA wśród uczniów i studentów w Polsce, pomagają osobom zainteresowanym w wyborze uczelni wyższej i programu w USA oraz udzielają informacji nt. procesów rekrutacyjnych, finansowania studiów i procedur wizowych.

Chcesz dowiedzieć się więcej o studiach w USA? Zajrzyj na prowadzoną przez nas stronę educationUSA.pl oraz stronę amerykańskiego Departamentu Stanu educationUSA.state.gov. Znajdziesz tam aktualne i rzetelne informacje.

Czym się zajmujemy

Doradztwo edukacyjne

Nasi doradcy edukacyjni pomogą ci wybrać uczelnię, opowiedzą o procesie rekrutacyjnym oraz wskażą, gdzie szukać informacji. Zadaj nam pytanie przez e-mail albo umów się na rozmowę.

Spotkania z przedstawicielami uczelni

Przedstawiciele amerykańskich uczelni udzielą ci najbardziej aktualnych i rzeczowych informacji dotyczących aplikowania na konkretną uczelnię.

Sesje informacyjne

Darmowe sesje informacyjne w naszym biurze, twojej szkole lub uczelni na tematy związane z amerykańskim systemem szkolnictwa wyższego.

Spotkania z absolwentami

Absolwenci amerykańskich uczelni to najlepsze źródło informacji o tym, jak wyglądają studia z perspektywy studenta.

Biblioteka

Skorzystaj za darmo z naszych zasobów – książek, podręczników, czasopism i baz danych.

Targi edukacyjne

Naszych doradców spotkasz na targach edukacyjnych, dniach międzynarodowych i wydarzeniach promujących mobilność wśród uczniów i studentów w całej Polsce.

Webinaria

Darmowe prezentacje na żywo przez internet z naszymi doradcami edukacyjnymi i przedstawicielami amerykańskich uczelni. Bez wychodzenia z domu uzyskasz odpowiedzi na swoje pytania.

Warsztaty

Organizujemy bezpłatne warsztaty między innymi z pisania esejów i autoprezentacji.

Biblioteka

W naszej biblioteczce znajdziesz zbiór przewodników i informatorów nt. amerykańskiego systemu szkolnictwa wyższego oraz wymogów aplikacyjnych, w tym egzaminów standaryzowanych. Z wszystkich materiałów można skorzystać nieodpłatnie na miejscu w naszym biurze lub wypożyczyć na 30 dni (pobierana jest zwrotna kaucja w wysokości 50 zł za jedną książkę). Aby skorzystać z biblioteki (wypożyczyć lub oddać książki, skorzystać z materiałów na miejscu) należy z wyprzedzeniem potwierdzić termin e-mailowo lub telefonicznie.

Regulamin korzystania z biblioteki

Z biblioteki mogą korzystać wszyscy zainteresowani.

Korzystanie z naszych książek i materiałów jest bezpłatne. Jeśli chcesz wypożyczyć książki do domu, pobierzemy od ciebie kaucję w wysokości 50 zł/książka. Kaucję dostaniesz z powrotem, kiedy oddasz wypożyczone książki.

Jednorazowo można wypożyczyć 3 książki na czas 1 miesiąca (30 dni). Jeśli po tym czasie książki są ci nadal potrzebne, skontaktuj się z nami mailowo lub telefonicznie, a przedłużymy ci termin zwrotu o kolejne 30 dni. Jeśli mamy tylko jeden egzemplarz danej książki, można z niego skorzystać tylko na miejscu.

Tak, przed przyjściem do naszego biura trzeba się wcześniej umówić e-mailowo lub telefonicznie.

Nasza biblioteka to przede wszystkim książki przygotowujące do aplikowania na studia w USA, podręczniki do testów językowych TOEFL i IELTS oraz egzaminów SAT, ACT, GRE, GMAT, LSAT oraz MCAT. Spis wszystkich książek oraz ich dostępność można znaleźć na stronie fulbright.librarika.com. Mamy też broszurki informacyjne różnych amerykańskich uczelni oraz mnóstwo zasobów elektronicznych: baz danych, wyszukiwarek oraz przydatnych artykułów.

Nadchodzące wydarzenia

Skontaktuj się z nami

Chcesz, żebyśmy odwiedzili twoją szkołę lub uczelnię i opowiedzieli o możliwościach, jakie polscy uczniowie i studenci mają na wyjazd do USA? Masz pytanie, na które nie znalazłeś odpowiedzi na stronach educationUSA.pl i educationUSA.state.gov? Napisz do nas, a nasi doradcy odpowiedzą w ciągu kilku dni roboczych.

E-mail

edukacja [at] fulbright.edu.pl

Telefon

22 10 100 43

Facebook

@EducationUSAPoland