Zapraszamy Państwa na wyjątkowe spotkanie młodych naukowców – 13. edycję Neuronus Neuroscience Forum, ponownie odbywającego się w krakowskim Auditorium Maximum.
Konferencja organizowana jest przez studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego i gromadzi uczestników z całego świata. Ugruntowała ona swoją pozycję jako jedno z czołowych wydarzeń poświęconych neuronauce w Europie, podczas którego możemy obserwować zderzenie się dwóch światów – pełnej zapału nauki rozwijanej przez młode pokolenie i przestrzeni doświadczonych profesorów, będących ekspertami w swoich dziedzinach.
Co to za wydarzenie?
Głównym celem konferencji jest zapewnienie badaczom możliwości do podzielenia się najnowszymi odkryciami, wiedzą i doświadczeniem, a także nawiązywanie cennych kontaktów z naukowcami reprezentującymi różne dziedziny neurobiologii. Spotkamy się zarówno z wynikami badań dotyczących genetycznego podłoża niepełnosprawności intelektualnej czy zaburzeń ze spektrum autyzmu jak i rozważaniami o poznawczych modelach postrzegania twarzy. Dowiemy się również więcej o interfejsach mózg-komputer oraz ich zastosowaniach w biologii i medycynie.
W programie wydarzenia znajdziemy cztery bloki tematyczne – Cognitive Neuroscience, Biological Neuroscience, Computational Neuroscience oraz Medical Neuroscience. Pierwszy z nich przedstawia badania psychofizjologiczne, związane z przetwarzaniem emocji czy percepcją. Drugi blok to badania podstawowych mechanizmów neurobiologii, takie jak podłoże chorób neurodegeneracyjnych. Blok Computational skupia się na badaniach z zakresu neuroinformatyki, jak np. rozwój sztucznych sieci neuronowych. Ostatni z bloków prezentuje zagadnienia neurologii i psychiatrii oraz przypadki kliniczne z zakresu chorób układu nerwowego. W planie przewidziane są m.in. prezentacje ustne, sesje posterowe oraz wykłady plenarne, które wygłoszą osoby będące ekspertami w dziedzinach badań nad funkcjonowaniem układu nerwowego. W tym roku zaproszenie przyjęli: Quentin Huys (Max Planck Institute, Niemcy), Sebastian Haesler (Katholieke Universiteit Leuven, Belgia), Jim Haxby (Dartmouth College, USA), Andrew Holmes (University of Newcastle, USA) i Gaia
Novarino (Institute of Science and Technology, Austria).
Gdzie i kiedy?
Konferencja odbędzie się w dniach 25-27 kwietnia 2024 r. w Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego. W dzień poprzedzający konferencję (24 kwietnia) będą miały miejsce warsztaty dla młodych naukowców dotyczące analizy danych naukowych oraz perspektyw kariery w neurobiologii, stanowiące niepowtarzalną okazję do zdobycia cennego doświadczenia i poszerzenia umiejętności.
Po więcej informacji zapraszamy na naszą stronę internetową http://www.neuronusforum.pl/. Zachęcamy również do obserwowania nas na Facebooku https://www.facebook.com/NeuronusForum, Instagramie https://www.instagram.com/neuronus.neuroscience.forum/, oraz X https://twitter.com/neuronusforum.
Do zobaczenia na Neuronusie!
Materiał prasowy dostarczony przez organizatora.