Angelo Pressello

Prezes i właściciel Directio, globalnej firmy świadczącej usługi IT. Przybył do Polski w 1994 roku jako nauczyciel angielskiego w liceum w ramach programu Amerykańskiego Korpusu Pokoju. MBA programu WEMBA Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

Angelo Pressello jest prezesem i właścicielem  Directio, globalnej firmy świadczącej usługi IT z siedzibą w Warszawie oraz przedstawicielstwami w Chicago i Manili. Angelo przyjechał do Polski w 1994 roku i spędził dwa lata jako nauczyciel języka angielskiego w liceum w ramach Korpusu Pokoju USA. Po służbie pozostał w Polsce i podjął pracę w Ambasadzie USA, następnie w firmie rekrutacyjnej, a później w sektorze bankowym, zanim trafił do  Directio jako Sales Manager na początku 2004 roku. W tym samym roku został mianowany CEO firmy. 1 stycznia 2013 r. Angelo sfinalizował zakup  Directio i przekształcił ją w firmę świadczącą usługi IT, powiększając zespół z dziewięciu pracowników do prawie 150 obecnie. Prawdziwym powodem, dla którego Angelo pozostał w Polsce, jest od niemal ćwierćwiecza żona. Mają dwoje dzieci, z których są niezmiernie dumni. Angelo uzyskał tytuł MBA na University of Minnesota w ramach programu WEMBA Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

• Directio