Wyniki konkursu Fulbright Junior Research Award 2024-25

Zakończyliśmy procedurę konkursową dla programu Fulbright Junior Research Award 2024-25 i z przyjemnością prezentujemy listę laureatów i laureatek.

Fulbright Junior Research Award to stypendia dla osób przygotowujących rozprawę doktorską w polskich instytucjach naukowych. Celem stypendium, trwającego od 4 do 10 miesięcy, jest realizacja własnego projektu badawczego w amerykańskiej uczelni, instytucie badawczym non-profit lub organizacji pozarządowej w USA, powiązanego z tematyką przygotowywanej rozprawy doktorskiej.

Nabór wniosków do programu trwał do 26 maja 2023 r. W konkursie wzięło udział 35 wnioskodawców. W wyniku procedury konkursowej obejmującej ocenę merytoryczną projektu przygotowaną przez 3 niezależnych ekspertów:ek oraz rozmowę kwalifikacyjną z kandydatami i kandydatkami, których wnioski otrzymały najwyższe noty, przyznano 7 nominacji do nagrody Junior Research Award, 1 nominację do nagrody Fulbright Research Award at Stanford University School of Medicine 2024-25 a 1 osoba znalazła się na liście rezerwowej.

Nominowani do stypendium zostali:

Fulbright Junior Research Award

NazwiskoImięDyscyplina naukowa/artystycznaInstytucja macierzystaMiasto instytucji macierzystej
Baczyński-KellerJakubNauki biologicznePolitechnika GdańskaGdańsk
JakimiukAleksandraInżynieria lądowa, geodezja i transportSzkoła Główna Gospodarstwa WiejskiegoWarszawa
NowakowskaJuliaHistoriaUniwersytet WarszawskiWarszawa
RabizaMarcinFilozofiaSzkoła Nauk Społecznych PANWarszawa
StempieńJoannaJęzykoznawstwoUniwersytet WarszawskiWarszawa
WojciechowskiJakubNauki biologiczneInstytut Biologii Doświadczalnej im. M. Nenckiego PANWarszawa
ZawadaKatarzynaSztuki plastyczne i konserwacja dzieł sztukiAkademia Sztuk Pięknych w KrakowieKraków

Fulbright Junior Research Award at Stanford University School of Medicine

SkopekRafałNauki medyczneInstytut Genetyki i Hodowli Zwierząt PANGarbatka