Wyniki konkursu Junior Research Award 2023-24

Zakończyliśmy procedurę konkursową dla programu Fulbright Junior Research Award 2023-24 i z przyjemnością prezentujemy listę laureatów i laureatek.

Fulbright Junior Research Award to stypendia dla osób przygotowujących rozprawę doktorską w polskich instytucjach naukowych. Celem stypendium, trwającego od 4 do 10 miesięcy, jest realizacja własnego projektu badawczego w amerykańskiej uczelni, instytucie badawczym non-profit lub organizacji pozarządowej w USA, powiązanego z tematyką przygotowywanej rozprawy doktorskiej.

Nabór wniosków do programu trwał do 27 maja 2022 r. W konkursie wzięło udział 66 wnioskodawców. W wyniku procedury konkursowej obejmującej ocenę merytoryczną projektu przygotowaną przez 3 niezależnych ekspertów:ek oraz rozmowę kwalifikacyjną z osobami, których wnioski otrzymały najwyższe noty, przyznano 14 nominacji a 3 osoby znalazły się na liście rezerwowej. Nominowani do stypendium zostali:

NazwiskoImięDyscyplina naukowa/artystycznaInstytucja macierzystaMiasto instytucji  macierzystej
DudaSzymonInżynieria mechanicznaPolitechnika WrocławskaWrocław
GębalaJacekNauki fizyczneUniwersytet WarszawskiWarszawa
HarasimowiczJuliaNauki o sztuceUniwersytet WarszawskiWarszawa
JanasKrzysztofNauki socjologiczneUniwersytet WarszawskiWarszawa
KiwerskaZuzannaNauki o kulturze i religiiUniwersytet WarszawskiWarszawa
KucabMateuszLiteraturoznawstwoUniwersytet JagiellońskiKraków
ŁuszczekTomaszJęzykoznawstwoUniwersytet WarszawskiWarszawa
NowakowskiMichałLiteraturoznawstwo/Studia interdyscyplinarneKatolicki Uniwersytet LubelskiLublin
PerdyanAdrianNauki medyczneGdański Uniwersytet MedycznyGdańsk
StachuraJuliaNauki o sztuceUniwersytet im. Adama MickiewiczaPoznań