Slavic Award 2024-25: Spotkania informacyjne online

Zapraszamy do udziału w spotkaniach informacyjnych online dotyczących rekrutacji do programu Fulbright Slavic Award 2024-25.

Zapraszamy do udziału w spotkaniach informacyjnych online dotyczących rekrutacji do programu Fulbright Slavic Award 2024-25, które odbędą się na platformie Zoom w dniach:

9 listopada, godz. 15:00Zarejestruj się
1 grudnia, godz. 15:00Zarejestruj się

W czasie spotkania 9 listopada koordynatorka programu, Justyna Maziarska-Lesisz, opowie o wymaganiach i procedurze aplikowania o stypendium, a osoby, które ukończyły ten program podzielą się z uczestnikami i uczestniczkami swoimi doświadczeniami i wrażeniami z pobytu w USA. Spotkanie 1 grudnia będzie spotkaniem informacyjnym Q&A w formie pytań i odpowiedzi dotyczącym rekrutacji do programu, podczas którego będziesz mieć szansę zadać pytanie koordynatorce programu i dowiedzieć się szczegółowych informacji dotyczących przygotowania wniosku, procesu rekrutacji do programu oraz pobytu na stypendium. Aby dołączyć do spotkań należy wypełnić odpowiedni formularz rejestracyjny (linki dostępne powyżej).

Fulbright Slavic Award to stypendium dydaktyczne przeznaczone dla osób zatrudnionych w polskich instytucjach szkolnictwa wyższego, których zainteresowania naukowe związane są z kulturą (literaturą, mediami, sztuką) lub historią, polityką, ekonomią Polski oraz Europy Środkowo-Wschodniej. Stypendium jest skierowane również do osób ze znajomością realiów (literatury, sztuki, historii) USA, chcących upowszechniać wiedzę o Polsce wśród amerykańskich studentów i studentek. Stypendium umożliwia wyjazd do USA na 4 miesiące w celu prowadzenie zajęć dydaktycznych na jednym z dwóch uniwersytetów współpracujących z Polsko-Amerykańską Komisją Fulbrighta: University of Illinois w Chicago (UIC) oraz The Ohio State University w Columbus (OSU). Wnioski przyjmujemy do 11 grudnia 2023 r do godz. 12:00 (w południe) czasu polskiego. https://fulbright.edu.pl/slavic/