Spotkanie informacyjne o stypendiach Fulbrighta – Częstochowa

Ciągle nie wiesz czym różnią się od siebie poszczególne programy stypendialne Fulbright Poland? Chcesz wyjechać na studia/badania do USA, ale nie wiesz, które stypendium wybrać? Głowisz się jak napisać dobry wniosek? Masz masę pytań, ale nie chcesz ich zadawać mailowo? Zapraszamy na spotkanie informacyjne o programach, do których właśnie trwa rekrutacja!

Spotkanie odbędzie się w sobotę, 25 marca 2023 na Politechnice Częstochowskiej (godz. 9:00-12:45; Rektorat, Sala Senatu, ul. Dąbrowskiego 69).

Dla kogo?

Spotkanie jest otwarte dla wszystkich zainteresowanych, nie tylko studentów czy pracowników naukowych Politechniki – zapraszamy też osoby z innych uczelni czy z okolicznych miast.

Aby zgłosić się na spotkanie należy wypełnić ten formularz zgłoszeniowy: https://forms.gle/isVpovJXv5oDtx3i8 do 15 marca br. do godz. 16:00.

Jak?

Spotkanie będzie podzielone na dwie części. W pierwszej przedstawicielki Programu Fulbrighta opowiedzą o aktualnej ofercie, w drugiej – absolwentki i absolwenci stypendiów Fulbrighta (w większości z Politechniki Częstochowskiej) opowiedzą o swoim doświadczeniu aplikowania o stypendium i pobytu w USA.

9:00 Kawa na dobry początek dnia

9:15-10:45 Sesja informacyjna o ofercie Programu Fulbrighta + Q&A

Prowadzenie: Patrycja Donaburska, Komisja Fulbrighta
wsparcie: Sabina Baraniewicz-Kotasińska, Ambasadorka Programu Fulbrighta

10:45-11:15 Przerwa kawowa

11:15-12:45 Dobre praktyki z Politechniki: Jak napisać dobrą aplikację na stypendium?

Prowadzenie: Krystyna Malińska (Junior Research Award 2005-06)

Udział: Artur Tyliszczak (Senior Award 2021-22), Lena Caban (Junior Research Award 2022-23), Maria Górna (STEM Impact Award 2019-20)

Program Fulbrighta to największy program wymiany naukowej i kulturowej Stanów Zjednoczonych. Wśród absolwentów i absolwentek programu znajduje się m.in. 62 laureatów Nagrody Nobla i 89 laureatów nagrody Pulitzera. W Polsce Program Fulbrighta działa już od ponad 60 lat i liczy ponad 5000 absolwentów i absolwentek, którzy niejednokrotnie podkreślają, że jest to program, który po prostu zmienia życie. Uczestnictwo w Programie Fulbrighta jest niepowtarzalną szansą na zdobycie nowych doświadczeń naukowych i osobistych, w tym nawiązanie kontaktu z amerykańskimi uczelniami w celu przeprowadzenia badań bądź rozpoczęcia studiów magisterskich lub doktoranckich, poznanie interesujących ludzi oraz zanurzenie się w amerykańskiej kulturze i krajobrazie.

Szczegółowe informacje o tegorocznym naborze i planowanych webinarach, a także komplet materiałów promocyjnych znajdują się na stronie: fulbright.edu.pl/stypendia-do-usa/