Laureaci konkursu Fulbright Graduate Student Award 2021-22

Znamy już nazwiska 8 laureatów programu Fulbright Graduate Student Award 2021-22!

Fulbright Graduate Student Award to stypendia dla osób z polskim obywatelstwem zainteresowanych rozpoczęciem studiów drugiego lub trzeciego stopnia w USA. Stypendium przyznawane jest na pierwszy rok studiów magisterskich, doktoranckich lub innych kończących się uzyskaniem dyplomu uczelni amerykańskiej na poziomie graduate, z możliwością przedłużenia finansowania na drugi rok studiów.

Nabór wniosków do programu trwał do 24 kwietnia 2020 r. W konkursie wzięło udział 66 wnioskodawców. W wyniku procedury konkursowej obejmującej ocenę merytoryczną projektu przygotowaną przez 3 niezależnych ekspertów oraz rozmowę kwalifikacyjną z kandydatami, których wnioski otrzymały najwyższe noty, przyznano 8 nagród stypendialnych. Stypendia otrzymali:

1. Aleksandra Czerniecka, Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina
  2. Małgorzata Dwulat, Międzyuczelniany Wydział Biotechnologii UG-GUMed