Ku pamięci Michaela Gilmora – seria koncertów charytatywnych

W sierpniu 2018 r. naszą społecznością wstrząsnęła przedwczesna śmierć Michaela Gilmora, stypendysty z rocznika 2017-18 w kategorii English Teaching Assistant. Michael, który swoje stypendium spędził w Łomży ucząc języka angielskiego, miał wyjątkowy talent do zjednywania sobie ludzi swoją przyjazną osobowością, życzliwością i szczerym uśmiechem.

Aby uczcić pamięć i życie Michaela, zorganizowane zostaną cztery koncerty charytatywne, w których wystąpi Pamela Howland, pianistka o międzynarodowej renomie, jak również absolwentka Programu Fulbrighta z rocznika 2017-18.

Pierwszy z czterech koncertów odbył się w sobotę 9 lutego 2019 r. w zabytkowych wnętrzach Kościoła Objawienia Pańskiego w Waszyngtonie. 350 osób przyszło posłuchać programu pt. “Chopin meets Beatles” i złożyć darowiznę na fundusz stypendialny im. Michaela Gilmora.

Fundusz jest inicjatywą Pam, Briany oraz innych stypendystów z rocznika 2017-18, którzy mieli okazję poznać Michaela osobiście. Dzięki funduszowi nasi amerykańscy stypendyści będą mogli szerzyć misję Programu Fulbrighta poprzez organizację spotkań z uczniami i studentami w całej Polsce.

Kolejny koncert odbędzie się w sobotę, 13 kwietnia 2019 r. w liceum, do którego uczęszczał Michael, w nowojorskim Huntington.

Aby wesprzeć fundusz im. Michaela Gilmora mogą Państwo dokonać wpłaty za pośrednictwem Institute of International Education (IIE): https://www.iie.org/Donate/Where-to-give/Fulbright-Assistance-Funds. Przy dokonywaniu wpłaty, pod “Select Fund,” prosimy o wybranie “Poland Fulbright Assistance Fund.” Pod rubryką “Tribute Information,” prosimy o zaznaczenie “In Memory of” i dodatnie Michael Gilmor w wyznaczonym miejscu.

Wpłat w złotówkach można dokonywać również na konto Polsko-Amerykańskiej Komisji Fulbrighta:

• Numer konta: 97 1030 1582 0000 0005 0159 4024
  • Bank: Bank Handlowy w Warszawie