Jeanne Briganti nową członkinią Rady Polsko-Amerykańskiej Komisji Fulbrighta

Z przyjemnością informujemy, że Jeanne Briganti, nowa attaché ds. kultury w Ambasadzie USA w Warszawie, została nominowana do Rady Fundacji Komisji Fulbrighta. Jeanne jest zawodową dyplomatką specjalizującą się w dyplomacji publicznej. Przyjechała z Waszyngtonu, gdzie przez ostatnie trzy lata pracowała w Pentagonie jako łącznik do Departamentu Obrony dla Biura ds. Edukacji i Kultury Departamentu Stanu. Wcześniej pełniła funkcję starszego doradcy Global Ties US, partnera pozarządowego Departamentu Stanu, którego sieć organizacji członkowskich wdraża International Visitor Leadership Program w prawie 85 miastach w Stanach Zjednoczonych. Jeanne była attaché prasowym w Warszawie w latach 2009-2012, a także służyła jako konsul w Konsulacie Generalnym w Krakowie w latach 2005-2007. Oprócz Polski służyła m.in. w ambasadzie USA w Kingston na Jamajce (urzędnik konsularny) i w Konsulacie Generalnym USA w Vancouver w Kanadzie (attaché do spraw publicznych). W Waszyngtonie pracowała, między innymi, w Biurze Spraw Europejskich i Eurazji Departamentu Stanu, gdzie zajmowała się Europą Środkową, oraz w biurze Intelligence and Research. Jeanne ukończyła studia licencjackie z zakresu polityki międzynarodowej na Katolickim Uniwersytecie Ameryki oraz studia magisterskie z narodowej strategii zasobów na Akademii Obrony Narodowej w Eisenhower School of National Security and Resource Strategy. Pochodzi z Brooklynu, biegle mówi po polsku.

Jeanne Briganti zastąpiła w Radzie Dana Hastingsa, byłego attaché ds. kultury, który zakończył swoją służbę w Warszawie. Dan był prawdziwym przyjacielem Komisji Fulbrighta i jesteśmy z całego serca wdzięczni za cztery lata owocnej współpracy.