Brian George nowym członkiem rady Fulbright Poland

Z wielką przyjemnością witamy Pana Briana George’a, Radcę ds. Dyplomacji Publicznej w Ambasadzie USA w Warszawie jako Członka Rady Fundacji.

Brian George jest zawodowym dyplomatą z wieloletnim stażem. Przed przyjazdem do Warszawy kierował sekcją ds. publicznych w ambasadach USA w Kampali w Ugandzie i Rabacie w Maroku. W Maroku pełnił również funkcję wiceprzewodniczącego Marokańsko-Amerykańskiej Komisji Wymiany Edukacyjnej i Kulturalnej (Fulbright Morocco).

Pełnił różne funkcje dyplomatyczne w Afganistanie, Pakistanie, Polsce, Rwandzie i Republice Południowej Afryki. W Departamencie Stanu w Waszyngtonie pracował jako rzecznik prasowy i urzędnik ds. dyplomacji publicznej w Biurze Spraw Azji Południowej i Środkowej, a także jako doradca ds. dyplomacji publicznej podczas szczytu NATO w Chicago w 2012 roku.

Brian pochodzi z Detroit. Ukończył studia licencjackie na Michigan State University, studia magisterskie na University of Denver oraz studia MBA na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie.

Brian zastąpił w Radzie Jamesa Wolfe’a, którego 3-letnia kadencja w Warszawie zakończyła się tego lata. Korzystając z okazji pragniemy wyrazić wdzięczność wobec Jima za tę kilkuletnią współpracę.

Related Posts
Loading...
Skip to content