Orientacja dla Amerykańskich Stypendystów w Polsce, 2019-20.

W dniach 23-27 września Polsko-Amerykańska Komisja Fulbrighta miała przyjemność zorganizować kilkudniowy cykl spotkań informacyjnych dla naszych amerykańskich stypendystów, którzy przyjechali do Polski na rok akademicki 2019-20.

Podczas tej kilkudniowej orientacji stypendyści wzięli udział w wielu sesjach, panelach i warsztatach organizacyjnych dotyczących znajomości procedur formalnych stypendium Fulbrighta, szkolnictwa wyższego w Polsce, metodologii nauczania, a także w warsztatach zachęcających ich do udziału w różnych dostępnych inicjatywach mających na celu pogłębianie współpracy polsko-amerykańskiej. Mieli również okazję uczestniczyć w oficjalnym powitaniu przez zastępcę szefa misji ambasady amerykańskiej, Bix Aliu, który ugościł ich w swojej rezydencji. Stypendyści mieli też szansę poznać tajniki polskiej kuchni biorąc udział w lekcji gotowania gdzie nauczyli się lepić pierogi.

Tegoroczne stypendia zostały przyznane w sumie 47 amerykańskim studentom i wykładowcom. Spędzą oni rok akademicki na uczelniach w Warszawie, Krakowie, Gdańsku, Poznaniu, Bydgoszczy, Lublinie, Wrocławiu, Białymstoku, Łomży, Łodzi, Opolu, Chełmie, Toruniu i Rzeszowie. Będą prowadzić badania i programy naukowe z zakresu nauk inżynieryjnych, sztuki, muzyki, literatury i wielu innych dziedzin.