Introverts’Collective w Warszawie 15 czerwca

Czy muzyka może być dotkliwa? Czy można słuchać, nie oceniając, albo oceniać, nie słuchając? Czy podczas koncertu jesteśmy częścią̨ współodczuwającej wspólnoty, czy elementem zbioru jednostek tym bardziej od siebie odległych, im bardziej pogrążamy się̨ w indywidualnym przeżywaniu? Czy nie jest to i tak próżny trud przynoszący poczucie daremności? Czy na te wszystkie wątpliwości poradzi coś medytacja pod cyfrowym przewodnictwem?

Na te i inne pytania nie odpowiada projekt “Introverts’Collective”, będący monograficznym koncertem kompozycji Rafała Zapały w wykonaniu Hashtag Ensemble. Jest on też nowatorską próbą̨ odejścia od linearności przebiegu muzycznego, wyzyskania możliwości wszechobecnej technologii do wyjścia poza stereotypową interakcję i wejścia w sytuację prawdziwie partnerskiego dialogu, horyzontalności komunikacji i otwarcia na nieprzewidywalne. To kolektywne odkrywanie i kształtowanie czegoś́ faktycznie nieznanego. 

“Introverts’Collective” jest efektem stypendium im. Fulbrighta (Fulbright Senior Award 2021), a program wieczoru stanowią̨ cztery utwory z lat 2018-2021: “Futility”, “Judge Me Again”, “Scrolling to Zero” i stworzona specjalnie z myślą̨ o tym projekcie kompozycja, od której całość́ wzięła tytuł: “Introverts’ Collective”.

Program

“Judge Me Again” na flet solo i live electronics
“Futility” na zespół, elektronikę̨, kontrolery mobilne
“Introverts’ Collective” na zespół, elektronikę̨, kontrolery mobilne
“Scrolling To Zero” na instrumenty klawiszowe i elektronikę̨

Wystąpią

Ania Karpowicz − flety
Wojciech Błażejczyk − gitara elektryczna
Aleksandra Demowska-Madejska − altówka
Dominik Płociński − wiolonczela
Mateusz Loska − kontrabas
Lilianna Krych − dyrygentka, organy Hammonda
Rafał Zapała − elektronika

Po koncercie odbędzie się spotkanie z kompozytorem, które poprowadzi Piotr Tkacz-Bielewicz.

Koncerty premierowe odbyły się̨ UC Berkeley Center for New Music and Audio Technologies i The Stanford University Center for Computer Research in Music and Acoustics w listopadzie 2021 roku.

Więcej informacji i bilety:

https://hashtaglab.pl/event/introverts-collective/

Related Posts
Loading...
Skip to content