Graduacja amerykańskich stypendystów:ek 2022-23

W piątek, 16 czerwca br. w Warszawie odbyła się oficjalna ceremonia wręczenia dyplomów amerykańskim stypendystom i stypendystkom 2022-23, którzy kończą swoje granty w Polsce. 

W piątek, 16 czerwca br. w Warszawie odbyła się oficjalna ceremonia wręczenia dyplomów amerykańskim stypendystom i stypendystkom 2022-23, którzy kończą swoje granty w Polsce. 

Tegoroczna graduacja odbyła się w rezydencji Zastępcy Szefa Misji Daniela Lawtona, który rozpoczął oficjalną część wydarzenia. Oprócz gratulacji, w swoim przemówieniu podkreślił, że nowo upieczeni absolwenci i absolwentki programu Fulbrighta są też teraz jego ambasador(k)ami, zachęcając aby reprezentowali program w swoich instytucjach i społecznościach. Dyrektor Wykonawcza Komisji Fulbrighta, Justyna Janiszewska, podziękowała zebranym za wspólnie spędzony rok, zaangażowanie i chęć działania oraz podkreśliła jak ważny dla rozwoju programu jest udział absolwentów:ek w różnych inicjatywach. Ostatnie przemówienie tzw. “Valedictorian Speech” (z ang. pożegnalne wystąpienie na ceremonii kończącej dany etap edukacji) wygłosił stypendysta Bryan Greene, który humorystycznie i z dużą wdzięcznością odniósł się do swojego pobytu na stypendium w Polsce, dziękując Komisji oraz swoim kolegom i koleżankom za, jak to ujął, “life-changing opportunity” (ang. szansa, która zmienia życie). “I think it’ll take the rest of my life to fully grasp this experience, and I’m sure everyone here will agree,” dodał (“Myślę, że pełne zrozumienie tego doświadczenia zajmie mi resztę życia i jestem pewien, że wszyscy tutaj się ze mną zgodzą”). Podkreślił też imponującą ilość i różnorodność działań (też tych poza akademickich), w które zaangażowani byli inni stypendyści i stypendystki podczas pobytu w Polsce:

In the Fulbright WhatsApp chat, there were constant messages and updates on presentations and talks from folks in the chat they were giving.  People have and are continuing to host art exhibitions in Poznan for Ukrainian artists,  people presenting their own work in Lodz and Krakow, other speaking about the benefits of AI in academia, other folks turning grass, flowers and other foliage into portraits, giving lectures, giving concerts, going on walking tours, running marathons and various 5 and 10k races, publishing countless scholarly articles, being published in the New York Times and also winning medals at swimming competitions JUST to name a FEW things that we’ve done as a cohort this past year.

(z ang. “Na Fulbrightowym Whatsappie ciągle pojawiały się nowe wiadomości i update’y dotyczące prezentacji, spotkań i wykładów wygłaszanych i organizowanych przez osoby z grupy. Ludzie organizowali wystawy dla ukraińskich artystów:ek w Poznaniu; inni:e prezentowali swoją pracę w Łodzi czy Krakowie; jeszcze inni:e opowiadali o zaletach sztucznej inteligencji w środowisku akademickim. Inne osoby zamieniały trawę, kwiaty i inne listowie w portrety; wygłaszały wykłady czy dawały koncerty; chodziły na piesze wycieczki, biegały w maratonach czy biegach 5 i 10k; publikowały niezliczone artykuły naukowe; ich twórczość została opublikowana przez New York Timesa; a także wygrywały medale w wyścigach w pływaniu. A to tylko kilka rzeczy, które zrobiliśmy wspólnie jako ten rocznik.”)

Oprócz przemówień mieliśmy też okazję posłuchać koncertu w wykonaniu stypendystki Alexy Skillicorn przy akompaniamencie gitary (Andrzej Kowalski). Częśc oficjalna wydarzenia zakończyłą się poczęstunkiem i wypełniona była rozmowami i dyskusjami na różne tematy, w tym dzieleniem się ciekawostkami z pobytu w Polsce oraz licznymi planami na przyszłość.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć. (Link do galerii otworzy się w nowym oknie).

Related Posts
Loading...
Skip to content