Inauguracja trzeciej kadencji Ambasadorów i Ambasadorek Programu Fulbrighta

10 z 12 wspaniałych – Ambasadorów i Ambasadorek Programu Fulbrighta spotkało się 20-21 X w Warszawie by rozpocząć swoją dwuletnią kadencję.

Rolą Ambasadorek i Ambasadorów jest promowanie stypendiów Fulbrighta lokalnie – w swoich miastach i okolicy. W kadencji 2023-2025 Ambasadorzy i Ambasadorki działają w 12 miejscowościach: Białystok, Częstochowa, Gdańsk, Katowice, Kielce, Kraków, Łódź, Lublin, Poznań, Rzeszów, Warszawa i Wrocław.

To tam będą organizować i prowadzić spotkania informacyjne lub prezentacje nt. stypendiów, wspierać kandydatów i kandydatki w procesie rekrutacji a także organizować spotkania absolwentów i absolwentek Fulbrighta. Tam też będą przekonywać, że stypendium Fulbrighta to wartościowe doświadczenie, które jest w zasięgu osób, studiujących i rozwijających swoją karierę w mniejszych i większych ośrodkach.

Weekendowe spotkanie miało na celu przygotowanie ich do tych wyzwań. Podczas niespełna dwudniowego spotkania zaproponowałyśmy im prezentacje na temat trwających naborów (BioLAB, Specialist, Slavic Award) oraz zaplanowanie własnych lokalnych działań na najbliższy semestr.

Pokazałyśmy prezentację o roli Ambasadorów i Ambasadorek i zasadach naszej współpracy, ale też stworzyłyśmy przestrzeń dla wymiany doświadczeń. Trójka uczestników to osoby, które kontynuują aktywność ambasadorską z poprzedniej kadencji, mogli więc opowiedzieć zebranym o tym, jakie działania podjęli i z jakimi przeszkodami się mierzyli.

Podczas pracy w grupach był również czas na namysł nad tym jak upowszechniać wiedzę o Fulbrighcie na polskich uczelniach. Pojawiło się sporo ciekawych pomysłów – podczas ćwiczenia pojawiały się już bardzo konkretne plany na wydarzenia.

W programie spotkania znalazł się również warsztat ze storytellingu, który poprowadziła dla nas ekspertka w tym temacie – Zuzanna Mazurek. Dzięki warsztatowi, uczestniczki i uczestnicy będą mogli wykorzystywać opowieść o swoim doświadczeniu stypendium podczas prezentacji promocyjnych o programie Fulbrighta.

Trzymamy kciuki za udaną kadencję naszych nowych Ambasadorów i Ambasadorek!

A wspaniałym Ambasadorom i Ambasadorkom edycji 2021-23 jeszcze raz serdecznie dziękujemy za zaangażowanie, kreatywność i nieocenione wsparcie!

Related Posts
Loading...
Skip to content