Wręczyliśmy dyplomy 26 polskim absolwentom programu Fulbrighta 2017/18

Ubiegłoroczna edycja programu Fulbrighta dobiegła końca! Jej zwieńczeniem była uroczysta gala wręczenia pamiątkowych dyplomów zorganizowana w Warszawie w ostatni piątek, 14 września. W wydarzeniu wzięło udział 26 z 41 polskich absolwentów z rocznika 2017/2018!

Dla absolwentów, udział w uroczystości był nie tylko okazją do wymiany doświadczeń, ale także spotkania ze znamienitymi gośćmi, którzy zabrali głos w trakcie oficjalnej części gali. Wśród nich znaleźli się Zastępca Szefa Misji Ambasady USA,  Eric F. Green, Wiceminister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, dr Sebastian Skuza oraz członkowie Rady Polsko-Amerykańskiej Komisji Fulbrighta – Judith Gliniecki, Daniel Hastings i prof. Leszek Kaczmarek.

Galę poprowadziła tradycyjnie Justyna Janiszewska, Dyrektor Wykonawcza Polsko-Amerykańskiej Komisji Fulbrighta, która przypomniała o celach Programu Fulbrighta oraz misji powierzonej absolwentom po zakończeniu stypendium. Jedną z nowych inicjatyw dla absolwentów jest program Ambasadorów, do którego nabór trwa do 15 października. Serdecznie zachęcamy wszystkich naszych absolwentów do zgłaszania swoich kandydatur.

Na temat ważnej roli absolwentów wypowiedział się także Eric Green, Zastępca Szefa Misji Ambasady USA:

„As the best and brightest from a host of disciplines, you are natural ambassadors who are exceptionally positioned to share the insights you gained about America with other Poles.  We hope you will do that, and we look forward to supporting you as you do.”

Dr Sebastian Skuza podkreślił znaczenie Programu Fulbrighta w budowaniu relacji pomiędzy Polską i Stanami Zjednoczonymi:

„Fulbright Program is a perfect mechanism supporting academic and scientific exchange between Poland and the United States. I strongly believe that extensive knowledge, professional contacts and invaluable experience that you have accumulated over this time overseas shall contribute not only to cutting-edge and innovative research addressing most urgent global challenges, but also add to your personal and collective enrichment.”

Wydarzenie uświetnił koncert gitarowy w wykonaniu Dariusza Lampkowskiego, stypendysty programu Fulbright Graduate Student Award w latach 2016-2018, pobierającego w tym czasie naukę w the San Francisco Conservatory of Music.

Po części oficjalnej goście zostali zaproszeni na przyjęcie będące okazją do rozmowy na temat dalszych planów naukowych, wymiany doświadczeń oraz odnowienia lub nawiązania nowych kontaktów.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wydarzenia dostępnych pod tym linkiem: photos.app.goo.gl/2XRMTY4doU6yG8rv9.