Orientacja dla amerykańskich stypendystów i stypendystek 2023-24

W dniach 27-29 września br., w Warszawie, odbył się cykl spotkań orientacyjnych dla amerykańskich stypendystów i stypendystek, którzy w roku akademickim 2023-24 będą realizować projekty badawcze i/lub dydaktyczne w różnych ośrodkach w Polsce, znajdujących się zarówno w większych, jak i w mniejszych miejscowościach.

W dniach 27-29 września br., w Warszawie, odbył się cykl spotkań orientacyjnych dla amerykańskich stypendystów i stypendystek, którzy w roku akademickim 2023-24 będą realizować projekty badawcze i/lub dydaktyczne w różnych ośrodkach w Polsce, znajdujących się zarówno w większych, jak i w mniejszych miejscowościach. A tuż przed orientacją czyli w dniach 25-26 września 10 osób uczestniczących w programie Fulbright English Teaching Assistant (ETA) dodatkowo wzięło udział w dwudniowych warsztatach metodycznych przygotowujących ich do prowadzenia zajęć dydaktycznych z nauki języka angielskiego w uczelniach wyższych.

Podczas wspólnych kilku dni spędzonych w Warszawie amerykańscy stypendyści i stypendystki mieli okazję uczestniczyć w różnych sesjach informacyjnych prowadzonych przez zespół Komisji; wziąć udział w warsztatach z polskich tańców ludowych; skosztować specjałów tradycyjnej polskiej kuchni; a także usłyszeć trochę praktycznych wskazówek o życiu w Polsce, którymi podzielili się nasi polscy i amerykańscy absolwenci i absolwentki. Był to również czas na wzajemne poznanie się i rozpoczęcie budowania Fulbrightowej społeczności.

Oficjalne przyjęcie powitalne dla amerykańskich stypendystów i stypendystek uświetniła obecność Ambasadora USA i Fulbrightera Marka Brzezinskiego. Ambasador powitał każdą osobę uściskiem dłoni, a swoje oficjalne przemówienie rozpoczął od podzielenia się własną historią z pobytu w Polsce właśnie na stypendium Fulbrighta w 1991-93 r. “I love Fulbright,” rozpoczął z uśmiechem zwracając uwagę na to, że pobyt na stypendium jest początkiem indywidualnej drogi i doświadczeniem, które może okazać się przełomowym momentem w życiu.

Po długich miesiącach przygotowań i oczekiwania bardzo się cieszymy, że możemy gościć w Polsce kolejny rocznik amerykańskich stypendystów i stypendystek oraz pomóc im odnaleźć się w nowej rzeczywistości podczas ich pierwszych dni pobytu na stypendium. Wszystkim Fulbrighterom i Fulbrigherkom życzymy wspaniałego roku akademickiego. Mamy nadzieję, że rok spędzony w Polsce na długo pozostanie w waszej pamięci.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z wydarzenia.

Related Posts
Loading...
Skip to content