Graduacja polskich stypendystów i stypendystek 2022-23

W piątek 8 września br. w warszawskim Klubie Bankowca odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów polskim stypendystom i stypendystkom z rocznika 2022-23, którzy niedawno zakończyli swój pobyt w Stanach Zjednoczonych. Wyjazd na stypendium Fulbrighta pozwolił im na prowadzenie badań naukowych, zajęć dydaktycznych lub na rozpoczęcie studiów na poziomie graduate (magisterskich bądź doktoranckich). W spotkaniu wzięło udział w sumie około 100 osób. 

Zanim przystąpiliśmy do rozdania dyplomów, oficjalne przemówienia wygłosili: Justyna Janiszewska, Dyrektor Wykonawcza Polsko-Amerykańskiej Komisji Fulbrighta, Brian George, Public Affairs Counselor z Ambasady USA w Warszawie oraz Tomasz Piotrowski reprezentujący Ministerstwo Edukacji i Nauki. Mieliśmy też przyjemność wysłuchać występu muzycznego, który wykonali dwaj świeżo upieczeni absolwenci programu: Iwo Jedynecki (akordeon) i Paweł Czarakcziew (wiolonczela). Podczas spotkania mieliśmy też okazję oficjalnie podziękować kończącym swoją kadencję Ambasadorkom i Ambasadorom Programu Fulbrighta 2021-23, którzy przez dwa lata wspierali nas w działaniach promocyjnych, dzieląc się swoją wiedzą i doświadczeniem wyjazdu na stypendia Fulbrighta z potencjalnymi kandydat(k)ami w swoich regionach. 

Graduacje to bardzo szczególny moment dla naszej Komisji. Rozmowy z osobami, które dopiero co wróciły ze stypendium w USA, dzielących się doświadczeniami i wrażeniami, pełnych nowych umiejętności, nadziei i niejednokrotnie wdzięczności za udzielone im wsparcie co roku napawa nas olbrzymią radością. Jesteśmy dumne z naszych absolwentek i absolwentów i życzymy im wszystkim dalszych sukcesów.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z wydarzenia.

Related Posts
Loading...
Skip to content