Karol Szulc

Pracuję jako adiunkt w Instytucie Politologii Uniwersytetu Wrocławskiego, gdzie zajmuję się badaniami porównawczymi UE-USA, ze szczególnym uwzględnieniem kryzysów politycznych i sposobów ich rozwiązywania. Swój wyjazd badawczy do USA odbyłem w roku 2019 w ramach programu Fulbright-Schuman.

Jestem doktorem nauk politycznych oraz magistrem socjologii i stosunków międzynarodowych. Obecnie pracuję jako adiunkt w Instytucie Politologii Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wykładam na Uniwersytetach SWPS w Warszawie i Merito we Wrocławiu. Zajmuję się (UWr) badaniami porównawczymi UE-USA, ze szczególnym uwzględnieniem kryzysów politycznych i sposobów ich rozwiązywania. Na UWr pełnię rolę koordynatora programu Erasmus+ w Instytucie Politologii.

Dwukrotnie odbyłem pobyt badawczy w USA, jako Research Fellow na American University w Waszyngtonie w latach 2015-2016 (stypendium Fundacji Kościuszkowskiej) oraz w roku 2019 w ramach programu Fulbright-Schuman. Ten ostatni pobyt zdecydowanie postrzegam jako swój największy sukces, jako że tylko kilka osób rocznie z całej UE otrzymuje stypendium Schumanna.

Oprócz pracy, która jest moją pasją, przez co jestem szczęściarzem, bardzo interesuję się psychologią, graniem w gry (komputerowe!) oraz koszykówką – gdyby nie kontuzja kolana w młodości, to być może ja byłbym pierwszym Polakiem w NBA…

Loading...
Skip to content