Jacek Żak

Jestem Profesorem Politechniki Poznańskiej (PP), twórcą poznańskiej transportowo – logistycznej grupy badawczej oraz Zakładu Logistyki PP. Jestem dwukrotnym stypendystą Fulbrighta, na Uniwersytecie Harvarda i na Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley, odpowiednio w kategorii „Junior” i “Senior”.

Jestem Profesorem Politechniki Poznańskiej (PP), twórcą poznańskiej transportowo – logistycznej grupy badawczej oraz Zakładu Logistyki PP, którym kierowałem w latach 2008 – 2016. Przez wiele lat byłem wykładowcą Uniwersytetu Ekonomicznego i Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Posiadam wszechstronne doświadczenia konsultingowe, w tym stanowiska konsultanta w Instytucie Logistyki i Magazynowania oraz w firmie konsultingowej W. Frąckowiak i Partnerzy w Poznaniu.

Moje wykształcenie obejmuje inżynierskie i językowe studia magisterskie oraz podyplomowe studia w zakresie zarządzania na Uniwersytecie Harvarda i w Massachusetts Institute of Technology w Bostonie, USA. Jestem dwukrotnym stypendystą Fulbrighta, na Uniwersytecie Harvarda i na Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley, odpowiednio w  kategorii „Junior”  i “Senior”.  Przebywałem w wielu krajach jako visiting professor.

 Mieszkam na przedmieściach Poznania. Interesuję się niekonwencjonalną architekturą, poezją oraz kulturę latynoską i panamerykańską. Kocham żeglarstwo, tenis, lotnictwo i narciarstwo. Namiętnie podróżuję po świecie.

Loading...
Skip to content