Zmarła prof. zw. dr hab. Maria Dakowska

• Aleksandra Szaniawska

Maria DakowskaZ głębokim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Pani prof. zw. dr hab. Marii Dakowskiej, wieloletniej pracowniczki Instytutu Anglistyki Uniwersytetu Warszawskiego, Dziekany Wydziału Neofilologii w kadencji 2015-2020 i stypendystki Programu Fulbrighta na University of Hawaii, Manoa w latach 1989-90. Była cenioną językoznawczynią, autorką publikacji z zakresu psycholingwistyki i akwizycji języków obcych i laureatką licznych nagród za osiągnięcia naukowe. Prof. zw. dr hab Maria Dakowska była żoną Andrzeja Dakowskiego, który pełnił funkcję dyrektora wykonawczego Polsko-Amerykańskiej Komisji Fulbrighta w latach 1992-2012. Składamy serdeczne wyrazy współczucia bliskim Pani Profesor.