Zapraszamy do udziału w koncercie charytatywnym „Chopin meets the Beatles” w Warszawie

• Fulbright Polska
  • Aktualności, Strona główna

Serdecznie zapraszamy na koncert „Chopin meets the Beatles”, który odbędzie się 15 maja w Warszawie. Pianistka Pamela Howland, absolwentka Programu Fulbrighta w Polsce (2017-18 Visiting Scholar na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu) zaprezentuje aranżacje fortepianowe łączące estetykę Chopina z muzyką the Beatles.

Jest to jeden z cyklu koncertów charytatywnych ku pamięci Michaela Gilmora, naszego ubiegłorocznego stypendysty. Michael jako English Teaching Assistant spędził rok w Łomży ucząc języka angielskiego studentów Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości. Miał wyjątkowy talent do zjednywania sobie ludzi swoją przyjazną osobowością, życzliwością i szczerym uśmiechem. Jego przedwczesna śmierć spowodowana tętniakiem aorty wstrząsnęła naszą społecznością.

Bilety w cenie 30 zł (normalny) oraz 15 zł (studenci) będą dostępne do zakupu w dniu wydarzenia. Cały dochód zostanie przeznaczony na Fundusz im. Michaela Gilmora. Fundusz jest inicjatywą Pameli, Briany oraz innych stypendystów z rocznika 2017-18, którzy mieli okazję poznać Michaela osobiście. Dzięki funduszowi nasi amerykańscy stypendyści będą mogli szerzyć misję Programu Fulbrighta poprzez organizację spotkań z uczniami i studentami w całej Polsce.

Koncert odbędzie się w środę, 15 maja w godzinach 19:00-20:00 w Nowym Świecie Muzyki w Warszawie, ul. Nowy Świat 63.
Aby wesprzeć fundusz im. Michaela Gilmora mogą Państwo dokonać wpłaty za pośrednictwem Institute of International Education (IIE): https://www.iie.org/Donate/Where-to-give/Fulbright-Assistance-Funds. Przy dokonywaniu wpłaty, pod “Select Fund,” prosimy o wybranie “Poland Fulbright Assistance Fund.” Pod rubryką “Tribute Information,” prosimy o zaznaczenie “In Memory of” i dodatnie Michael Gilmor w wyznaczonym miejscu.

Wpłat w złotówkach można dokonywać również na konto Polsko-Amerykańskiej Komisji Fulbrighta:

• Numer konta: 97 1030 1582 0000 0005 0159 4024
  • Bank: Bank Handlowy w Warszawie
  • Odbiorca: Polsko-Amerykańska Komisja Fulbrighta
  • SWIFT: CITIPLPX
  • Tytuł przelewu: darowizna na fundusz stypendialny Michaela Gilmora

Dołącz do wydarzenia na Facebooku, aby otrzymywać powiadomienia związane z koncertem: https://www.facebook.com/events/403839773731760/