Women in Tech Summit 2018

Women in Tech Summit 2018

27 listopada oczy technologicznego świata skupią się na Warszawie, która będzie gospodarzem światowego kongresu kobiet w technologiach „Perspektywy Women in Tech Summit”. To największe w Europie wydarzenie dedykowane kobietom w IT i TECH będzie miejscem spotkania ponad 1000 najbardziej utalentowanych kobiet w branży technologicznej, w tym najwyższej rangi przedstawicielek światowych koncernów i instytucji. Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Edukacyjna Perspektywy, która od 10 lat wspiera kobiety w technologiach, a jej działania zyskały międzynarodowy rozgłos i uznanie.

Hasłem przewodnim kongresu „Perspektywy Women in Tech Summit” jest: BE THE CHANGE YOU WANT TO SEE IN THE TECH WORLD (Bądź zmianą , którą chcesz zobaczyć w branży technologii), w myśl którego Warszawa stanie się centrum rozmowy o mądrym rozwoju technologicznym i roli, jaką mają w nim do odegrania kobiety. Konferencja będzie pierwszym wydarzeniem tego typu w regionie Europy Środkowej i Wschodniej oraz Azji Środkowej.

Goście, którzy przebędą na kongres pochodzą z całego świata, reprezentując Dolinę Krzemową, Europę Środkowo – Wschodnią, Ukrainę, Białoruś, ale też Azję Centralną (Kazachstan, Uzbekistan, Kirgistanu, Tadżykistanu, Armenii), która wyrasta na wielkie, światowe zagłębie talentów dla nowego twórczego IT. Aby ułatwić przyjazd uczestniczkom z Ukrainy, Białorusi, Tadżykistanu, Kazachstanu i młodym kobietom
nauki z CEE organizatorzy przygotowali specjalne stypendia. Wśród gości nie zabraknie też wielkich kobiecych nazwisk świata technologii – wystąpią one w roli keynote speakerek.

Gościem specjalnym konferencji będzie Mariya Gabriel, Komisarz UE ds. gospodarki i społeczeństwa cyfrowego i polityk, niezwykle oddana sprawom wspierania kobiet w IT. Będzie to jej pierwsza wizyta w Polsce zorganizowana specjalnie w celu wsparcia swoją obecnością idei kongresu.

Więcej informacji o wydarzeniu można znaleźć na stronie womenintechsummit.pl.

Dla absolwentek Programu Fulbrighta przygotowaliśmy specjalną ofertę pokrywającą koszty uczestnictwa, podróży do Warszawy oraz noclegu. Więcej informacji: womenintechsummit.pl/pl/stypendia. W przypadku pytań prosimy o kontakt pod adresem [email protected]