Sympozjum absolwentów programu BioLAB

University of Virginia
University of Chicago
Oklahoma Medical Research Foundation
UT Southwestern Medical Center BioLAB

Sympozjum BioLAB: Visiting Research Graduate Traineeship Program to pierwsze tego typu wydarzenie, które powstało z myślą o absolwentach programu trwającego już ponad 18 lat.

Od początków jego historii, udział wzięło w nim już prawie 300 studentów z najlepszych polskich uczelni, którzy przez jeden rok brali czynny udział w badaniach z zakresu nauk biologicznych w jednej z czterech amerykańskich placówek: University of Virginia, University of Chicago, Oklahoma Medical Research Foundation lub University of Texas, Southwestern Medical Center.

Udział w programie był dla wielu definitywnym krokiem do dalszej kariery naukowej. Pomysł na organizację konferencji dla tych, którzy ukończyli program wzięła się z potrzeby ponownego spotkania, dla większości osób po wielu latach.

Warszawa

Politechnika Warszawska,
Gmach Technologii Chemicznej
ul. Koszykowa 75, Warszawa

Data

26 – 27 lipca 2019

Dwa pełne dni

Pierwsze takie wydarzenie dla absolwentów!

Prawie 20 lat trwania programu w Polsce!
Spotkanie absolwentów wszystkich roczników w jednym miejscu.

Zapraszamy na dwa dni pełne prezentacji i spotkań, podczas których absolwenci będą mogli podzielić się swoimi osiągnięciami w środowisku naukowym i biznesowym. Chcemy, aby wydarzenie to było okazją do poznania się absolwentów sprzed kilkunastu lat z tymi, którzy dopiero wrócili z programu i niedawno ukończyli studia. Chcemy dać miejsce spotkaniu po latach, odświeżeniu wspomnień i kontaktów oraz wzajemnej inspiracji na współpracę naukową i biznesową.

AGENDA

 • 10:00 — 10:20
  Otwarcie
 • 10:20 — 11:30
  Sesja I – Absolwenci w przemyśle 1
 • 11:30 — 12:00
  Przerwa kawowa
 • 12:00 — 13:30
  Sesja II – Absolwenci w akademii 1
 • 13:30 — 15:30
  Lunch i sesja posterowa
 • 15:30 — 16:30
  Sesja III – Absolwenci w akademii 2
 • 16:30 — 16:45
  Przerwa kawowa
 • 16:45 — 18:00
  Panel dyskusyjny
  Scientific Carriers in Academia & Industry • Moderator: Justyna Pielecka-Fortuna • Uczestnicy: Filip Jeleń, Alicja Santos, Michał Fortuna, Anna Szlachcic • Joanna Nowacka – Summary of the Survey
 • 19:00
  Kolacja
  Kolacja odbędzie się w restauracji Wilcza 50 przy ul. Wilcza 50.
 • 07:00 — 10:00
  Coffee meet up – dla osób, które wstają rano
 • 10:00 — 13:00
  Warsztaty
  • Jernej Zupanc – Visual Communication of Science • Zuzanna Mazurek – Storytelling • Katarzyna Pietruszyńska (NAWA) - How to write a good grant • Vanessa Bijak - Understanding your audience and conquering jargon – useful tools to successfully communicate research application?
 • 13:00 — 14:00
  Lunch
 • 14:00 — 15:35
  Sesja IV – Absolwenci w akademii 3
 • 15:35 — 15:45
  Przerwa kawowa
 • 15:45 — 17:00
  Sesja V – Absolwenci w przemyśle 2
 • 17:00 — 17:30
  Zakończenie

WARSZTATY

Skuteczna komunikacja ze słuchaczami

Vanessa Bijak – absolwentka programu BioLAb 2015/16. Podczas dwugodzinnego warsztatu opowie o tym jak w kreatywny, atrakcyjny i przejrzysty sposób prezentować wyniki swoich badań, aby wywołać zainteresowanie publiczności. Dowiemy się, jak dopasować treść i formę wystąpień do naszego odbiorcy oraz poznamy tajniki umiejętnej komunikacji ze słuchaczami. 

Komunikacja wizualna w naukach ścisłych

Dr Jernej Zupanc –  absolwent Programu Fulbrighta w dziedzinie informatyki, wprowadzi nas do efektywnej komunikacji wizualnej w naukach ścisłych, którą to technikę będziemy mogli wykorzystać w przygotowaniu własnych publikacji i prezentacji naukowych. W trakcie warsztatu poznamy szczegóły percepcji wizualnej i jak najkorzystniej zaprezentować dane oraz stworzymy własny graficzny abstrakt.

Storytelling

Zuzanna Mazurek – coach, trener oraz specjalistka w dziedzinie komunikacji. Storytelling to metoda, która pozwala kreować pozytywne relacje, budować własną markę, wywierać wpływ oraz angażować innych zgodnie z własnymi celami i priorytetami. W trakcie warsztatu prowadząca przedstawi różne koncepcje storytellingu, a także zachęci uczestników do samodzielnego ich wypróbowania.

Oferta stypendialna NAWA dla naukowców

Katarzyna Pietruszyńska – kierownik Pionu Programów dla Naukowców w Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej (NAWA). Podczas warsztatu przedstawi ofertę programową dla naukowców w ramach NAWA oraz opowie o tym jak przygotować dobry wniosek stypendialny.

KOMITET ORGANIZACYJNY

Agnieszka Gawda, stypendystka programu w latach 2016/2017 na University of Virginia, Charlottesville (laboratorium Ed Perez-Reyes), obecnie specjalizuje się w pisaniu wniosków o granty w ramach programu Horyzont 2020.

Jakub Kucharczyk, stypendysta programu w latach 2014/2015 na University of Chicago. Technik laboratoryjny w laboratorium Tonego Kossiakoffa w latach 2015-2018. Obecnie doktorant w laboratorium Sai Reddy, ETH, Basel, Szwajcaria.

Ewa Sitarska, stypendystka programu w latach 2015/2016 w laboratorium Jose Rizo-Reya na University of Texas, Southwestern Medical Center. Obecnie doktorantka w EMBL Heidelberg, Niemcy.

Emilia Wasiak, stypendystka programu w latach 2015/2016 na Oklahoma Medical Research Foundation. Obecnie Pharmacovigilance Specialist w Accenture, Polska.

Joanna Chmielewska, stypendystka programu w latach 2014/2015 w laboratorium dr Courtney Griffin na Oklahoma Medical Research Foundation. Obecnie doktorantka w Centrum Nowych Technologii Uniwersytetu Warszawskiego, Polska.

Patrycja Donaburska, koordynator programów dla polskich studentów oraz programu BioLAB w Komisji Fulbrighta. Patrycja jest również doradcą EducationUSA i specjalizuje się w studiach medycznych oraz stypendiach sportowych.

PATRONAT

GŁÓWNY PARTNER

PARTNER

NAWA-300x169
NAWA-300x169
Wydzial_chemiczny
Fundacja Polonium

SPONSORZY

University of Virginia
University of Chicago
Oklahoma Medical Research Foundation
UT Southwestern Medical Center BioLAB
Captor Therapeutics logo
Loading...