Myślisz o pracy w organizacji o międzynarodowym profilu? Chcesz zdobyć doświadczenie w administrowaniu programami stypendialnymi i organizacji projektów społecznych pod okiem doświadczonych koordynatorek? Komisja Fulbrighta oferuje osobom studiującym płatne staże w swoim biurze. Oferujemy hybrydowy model pracy z obowiązkową obecnością w biurze Komisji min. 2 razy w tygodniu przez kilka godzin.
Zgłoś się
Aktualnie zbieramy zgłoszenia na 3-miesięczny staż rozpoczynający się we wrześniu 2024, z możliwością przedłużenia do 9 miesięcy. Wypełnij formularz zgłoszeniowy do 23 lipca 2024, informację zwrotną otrzymasz do 8 sierpnia. Termin przesyłania wniosków przedłużony do 25 lipca 2024 do godz. 23:59 czasu polskiego.
Dlaczego warto odbyć staż w Komisji Fulbrighta?
- Zdobędziesz doświadczenie przy konkretnych projektach lub w wybranych obszarach Twoich zainteresowań, które będzie procentowało w dalszej karierze i pozwoli Ci zrozumieć działanie takiej organizacji, jak nasza.
- Poznasz osoby pochodzące z różnych części Stanów Zjednoczonych i Polski, wielu środowisk kulturowych i poszerzysz swoje horyzonty.
- Sprawdzisz się w samodzielnej realizacji zadań i dostaniesz informację zwrotną o ich realizacji.
- Będziesz mieć wiele okazji do pracy zespołowej w dynamicznym środowisku.
- Nasz zespół jest nastawiony na współpracę – możesz liczyć na nasze wsparcie i zaangażowanie w procesie wdrożenia oraz podczas realizacji zadań.
- Będziesz mieć realny wpływ na działania Komisji.
- Będziesz mieć okazję do nauczenia się organizacji wydarzeń różnego rodzaju.
- Będziesz mieć możliwość dowiedzenia się więcej jak działa komunikacja medialna i kreowanie wizerunku w organizacji takiej jak nasza, w tym będziesz tworzyć treści do mediów społecznościowych i na stronę internetową.
- Będziesz szlifować język angielski w praktyce – w mowie i piśmie.
- Będziesz mieć możliwość uczestniczenia w wydarzeniach Komisji realizowanych w trakcie trwania stażu, takich jak spotkania z polskimi i amerykańskimi stypendystami:kami, konferencje, warsztaty tematyczne, dzięki czemu poznasz wiele nowych osób, oraz w szkoleniach realizowanych w tym okresie dla stałego personelu Komisji, co pozwoli Ci rozwinąć kompetencje potrzebne na rynku pracy.
- Oferujemy elastyczny czas pracy pod względem miejsca jej wykonywania oraz dni i godzin pracy, ułatwiający dostosowanie do zajęć na uczelni, oraz sporą elastyczność w wyborze zadań do wykonania.
- Otrzymasz rozwijające doświadczenie zawodowe.
- Kończąc współpracę otrzymasz zaświadczenie o odbyciu stażu.
Nasza oferta w pigułce:
- Forma prawna zatrudnienia: umowa zlecenie
- Stawka godzinowa: 29 PLN
- Zakres czasowy: 20 godzin w tygodniu
- Elastyczne godziny pracy
- Hybrydowy model pracy z zastrzeżeniem obecności w biurze min. 2 razy w tygodniu przez kilka godzin
- Szkolenia wedle wymogów i potrzeb
- Minimalny okres trwania stażu: 3 miesiące
- Maksymalny okres trwania stażu: 9 miesięcy
Czym się będziesz zajmować
Trudno Ci wyobrazić sobie, na czym będzie polegała Twoja praca? Nie szkodzi. Poniżej prezentujemy zebraną (choć nie wyczerpującą!) listę zadań, do których realizacji obecnie zapraszamy naszych stażystów i stażystki. Z uwagi na czas ich trwania podzieliliśmy je na całoroczne i takie, które realizujemy w określonych porach roku. Zaangażujesz się w co najmniej kilka z poniższych propozycji, a dzięki temu będziesz mieć okazję bliskiej współpracy z niemal każdą osobą ze stałego zespołu Komisji.
Zadania całoroczne:
- Wyszukiwanie informacji, głównie o naszych absolwentach i absolwentkach
- Aktualizacja baz danych
- Porządkowanie archiwalnej dokumentacji
- Pomoc w pracach finansowo-księgowych
- Wsparcie Koordynatorki Programu BioLAB w administrowaniu programem BioLAB
- Opracowywanie treści na stronę internetową i do mediów społecznościowych Komisji
- Wsparcie działalności Centrum EducationUSA działającego przy Komisji
- Udział w organizacji i realizacji wydarzeń
- Przygotowywanie napisów i weryfikacja dostępności cyfrowej materiałów wideo z użyciem Youtube Studio
- Praca w programie graficznym Canva
Zadania sezonowe:
- Administrowanie danymi do ubezpieczeń stypendystów:ek (lipiec-sierpień, listopad-grudzień)
- Techniczna obsługa wniosków o stypendia (maj, czerwiec)
- Opracowanie zestawienia recenzentów:ek, przygotowanie certyfikatów i ich wysyłka (styczeń i grudzień)
- Aktualizacja i poszerzenie promocyjnych baz wysyłkowych dla kilku programów (styczeń, sierpień, wrzesień, grudzień)
- Współadministrowanie programem Fulbright Buddies (lipiec)
- Wsparcie promocyjne programów dla polskich stypendystów:ek (luty-czerwiec)
- Aktualizacja bazy kontaktów w amerykańskich uczelniach (styczeń-czerwiec)
- Współtworzenie i współrealizacja kampanii #JestemFulbrighterem (wiosna-lato)
Kogo szukamy?
Zapoznaj się z poniższą sekcją, by upewnić się, że jesteś Osobą, której szukamy do naszego zespołu.
Wymagania formalne
Nie przewidujemy wyjątków:
- Aktywny status studenta przez cały okres realizacji stażu
- Wiek: do ukończenia 26 roku życia w momencie zakończenia stażu
- Posiadanie prawa do podjęcia pracy w Polsce
Umiejętności wymagane od stażystów i stażystek
- Biegła znajomość języka polskiego (Dlaczego piszemy o czymś – jakby się wydawało – tak oczywistym? Ponieważ jesteśmy otwarci na osoby studiujące pochodzące z zagranicy, zachęcamy do aplikowania, jednak z uwagi na charakter naszej pracy musimy się upewnić, że posiadają supermoc płynnej znajomości języka polskiego)
- Znajomość języka angielskiego co najmniej na poziomie B2
- Znajomość aplikacji Google Workspace i Microsoft Office
- Umiejętność wyszukiwania i weryfikowania informacji
- Dobra organizacja swojego czasu i umiejętność planowania zadań
- Umiejętność i gotowość pisania krótkich tekstów w j. polskim i angielskim
Umiejętności mile widziane
- Znajomość narzędzia Canva
- Redagowanie postów do różnych typów mediów społecznościowych
- Redagowanie dłuższych tekstów na stronę internetową
- Obróbka zdjęć
- Tworzenie/ obróbka filmików wideo
Oczekiwane cechy osobiste
Bardzo nam zależy na tym, by osoby odbywające u nas staż rozumiały nasz program, naszą misję, a także podzielały wartości i zasady, którymi kierujemy się w codziennej pracy. Stąd poniższa lista oczekiwanych cech:
- Zrozumienie i podzielanie misji Programu Fulbrighta – współtworzenie przestrzeni dialogu i współpracy między Polską a USA
- Samodzielność
- Komunikatywność
- Dbałość o szczegóły
- Otwartość na pracę z ludźmi
- Cierpliwość (część zadań wymaga wielogodzinnego wyszukiwania/ aktualizowania danych)
- Terminowość w realizacji zobowiązań
- Wrażliwość międzykulturowa
- Umiejętność szybkiego uczenia się i adaptacji w dynamicznym środowisku
- Jeśli chcesz zdobyć doświadczenie przy organizacji wydarzeń – elastyczność odnośnie godzin pracy. Nasze wydarzenia mogą odbywać się popołudniami/wieczorami i w weekendy.
Opinie o stażu w Komisji
“Zawsze otrzymywałam pomoc gdy jej potrzebowałam. Gdyby nie możliwość elastycznych godzin, nie mogłabym wziąć udziału w tym stażu. Przychodzenie do biura umożliwiło mi poznanie zespołu i spędzenie z nim czasu więc ciszę się, że była to praca hybrydowa”
– Marta
“Współpracowałam z Polsko-Amerykańską Komisją Fulbrighta jako stażystka pomiędzy lutym a lipcem 2023 roku. Staż był dla mnie wspaniałym czasem podczas którego zdobyłam nowe doświadczenia pomagając przy projektach Komisji, podszkoliłam swoje umiejętności w zakresie posługiwania się bazami danych i poszerzyłam swoją wiedzę angażując się w przygotowywanie materiałów na temat osiągnięć i badań naukowych stypendystów i stypendystek Komisji. Najciekawszą częścią stażu była dla mnie możliwość zaangażowania się w projekty Fulbright Buddies, BioLAB i #JestemFulbrighterem. Dzięki nim dowiedziałam się o tym jak ciekawe możliwości oferuje Komisja Fulbrighta i jak różnorodnie są one realizowane przez Stypendystów jako część ich ścieżek kariery. Możliwość uczestniczenia w spotkaniach orientacyjnych dla Stypendystów czy wydarzeniach organizowanych przez Ambasadora USA w Polsce pozwoliła mi poznać niezwykle ciekawe osoby i dowiedzieć się o ich pracy, co miało dla mnie niezwykłą wartość i przyczyniło się do moich własnych wyborów w zakresie kariery. Staż wspominam jako niezwykły czas i uważam za wspaniałą inicjatywę, zaangażowanie się w którą serdecznie polecałabym każdemu.”
– Joanna
“Umiejętności, które rozwinęłam to na pewno skrupulatność, cierpliwość i dokładność podczas pracy z danymi, pewność siebie podczas nowych sytuacji, a także elastyczność podczas pracy i umiejętność zajmowania się kilkoma zadania w jednym momencie. Dodatkowo miałam okazję korzystać na co dzień z języka angielskiego i zobaczyć jak wygląda komunikacja z osobami z innej kultury.
Biorąc udział w różnorodnych wydarzeniach nauczyłam się o co należy zadbać podczas organizacji eventów, w jaki sposób współpracuje się z instytucjami i jak przebiega proces networkingu. Myślę też, że rozwinęłam umiejętność pracy w zespole i stałam się śmielsza w kontaktach z nowymi osobami. Pisząc w każdym tygodniu teksty do postów na Facebooka miałam okazję ćwiczyć pisanie i wyszukiwanie konkretnych informacji. Nauczyłam się też korzystać z YouTube Studio i miałam okazję pracować więcej z programem graficznym Canva.
Świetnie odbieram pracę z całym zespołem. Kiedy miałam jakiekolwiek pytania czy wątpliwości od razu otrzymywałam pomoc. Na wszystkie maile dostawałam szybką i konkretną odpowiedź. Mogłam też zawsze prosić o doprecyzowanie lub ponowne wytłumaczenie zadania. Wszystko odbywało się w bardzo przyjaznej atmosferze i zawsze czułam się zmotywowana do zadań.”
– Julia
W zakładce „Kontakt” znajdziesz informacje, kto aktualnie jest częścią naszego zespołu.