Spotkania informacyjne w kwietniu

• Autor: Fulbright Polska
  • Kategoria: Aktualności, Spotkania informacyjne

Pomorski Uniwersytet Medyczny

Zapraszamy na spotkanie informacyjne o ofercie stypendialnej Polsko-Amerykańskiej Komisji Fulbrighta, które odbędzie się w dniu 29 kwietnia (poniedziałek) o godzinie 13:00 w Bibliotece Głównej Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie. Spotkanie adresowane jest do studentów, doktorantów i pracowników naukowych zainteresowanych szeroką ofertą stypendiów amerykańskich (studia, wyjazdy badawcze, wyjazdy badawczo-dydaktyczne).

Osoby zainteresowane udziałem w spotkaniu proszone są o przesłanie zgłoszenia do 19 kwietnia 2019r. na adres: [email protected]

Biblioteka Główna PUM, al. Powstańców Wielkopolskich 20, sala 108.

Uniwersytet Medyczny w Poznaniu

Zapraszamy na spotkanie informacyjne o stypendiach Fulbrighta w Poznaniu, które poprowadzi Ambasador Programu Fulbrighta Rafał Szymanowski. Spotkanie odbędzie się  25 kwietnia 2019 r. w godzinach 16:30-19:00.

Centrum Kongresowo-Dydaktyczne Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu
ul. Przybyszewskiego 37a
sala A

Na spotkanie obowiązuje wcześniejsza rejestracja:
wypełnij formularz zgłoszeniowy

Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej

Centrum Współpracy Międzynarodowej UMCS zaprasza pracowników naukowych i doktorantów do udziału w spotkaniu z dr. Mariuszem Barczakiem, które odbędzie się 16 kwietnia 2019 r. w godz. 10.00-11.30 w budynku tzw. Małej Chemii (pl. Marii Curie-Skłodowskiej 2, sala M).

Dr Mariusz Barczak, Ambasador Programu Fulbrighta, podzieli się doświadczeniem z pobytu na stypendium Programu Fulbrighta w USA, opowie o aktualnej ofercie stypendialnej Fulbrighta oraz udzieli wskazówek, jak wzmocnić aplikację do Programu.

Program spotkania:

• godz. 10.00-10.05: Przywitanie uczestników (Mariusz Barczak)
  • 10.05-10.30: Przegląd programów Fulbrighta dostępnych dla pracowników naukowych i doktorantów (Mariusz Barczak)
  • 10.30-11.00: Doświadczenia związane z udziałem w programie Fulbrighta (David Jervis i Mariusz Barczak)
  • 11.00-11.30: Pytania, dyskusja

Warszawski Uniwersytet Medyczny

Warszawski Uniwersytet Medyczny wraz z Polską-Amerykańską Komisją Fulbrighta zapraszają pracowników naukowo-dydaktycznych na spotkanie z Ambasadorem Programu Fulbrighta dr. hab. n. med. Markiem Postułą oraz stypendystami Programu.

Spotkanie odbędzie się 2 kwietnia 2019 r. o godz. 13.00 w Centrum Biblioteczno-Informacyjnym WUM, ul. Żwirki i Wigury 63 w sali nr 23.

Podczas spotkania Ambasador i stypendyści podzielą się swoimi doświadczeniami z pobytu na stypendium Fulbrighta w USA, opowiedzą o aktualnej ofercie stypendialnej Komisji Fulbrighta oraz udzielą wskazówek, jak wzmocnić swoją aplikację.

American Center Warsaw

Zapraszamy na spotkanie informacyjne o studiach graduate (magisterskich i doktoranckich) w USA. Spotkanie odbędzie się 1 kwietnia (poniedziałek) w godzinach 17:00-18:00 w American Center Warsaw, ul. Rektorska 4 (budynek Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej, parter).

Podczas spotkania dowiesz się:

• jakie są możliwości wyjazdu do USA na studia graduate,
  • jak znaleźć odpowiedni program studiów i uczelnię,
  • jak wygląda proces aplikowania na studia graduate w USA,
  • jakie są możliwości sfinansowania studiów,
  • jak zaaplikować o stypendium Fulbright Graduate Student Award.

Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc należy się zarejestrować: https://form.jotformeu.com/90633702443351. Dla pierwszych 20 zarejestrowanych osób przygotowaliśmy upominki z jubileuszowym logo Fulbright Polska.