Slavic Award 2023-24: Spotkania informacyjne online

Zapraszamy do udziału w spotkaniach informacyjnych online dotyczących rekrutacji do programu Fulbright Slavic Award 2023-24, które odbędą się na platformie Zoom w dniach:

W czasie spotkań koordynatorka programu, Justyna Maziarska-Lesisz, opowie o wymaganiach i procedurze aplikowania o stypendium, a osoby, które ukończyły ten program podzielą się z uczestnikami i uczestniczkami swoimi doświadczeniami i wrażeniami z pobytu w USA. Aby dołączyć do spotkań należy wypełnić odpowiedni formularz rejestracyjny dostępny po kliknięciu na datę wydarzenia.

Fulbright Slavic Award to stypendium dydaktyczne przeznaczone dla osób zatrudnionych w polskich instytucjach szkolnictwa wyższego, których zainteresowania naukowe związane są z kulturą (literaturą, mediami, sztuką) lub historią, polityką, ekonomią Polski oraz Europy Środkowo-Wschodniej. Stypendium jest skierowane również do osób ze znajomością realiów (literatury, sztuki, historii) USA, chcących upowszechniać wiedzę o Polsce wśród amerykańskich studentów i studentek. Stypendium umożliwia wyjazd do USA na 4 miesiące w celu prowadzenie zajęć dydaktycznych na jednym z dwóch uniwersytetów współpracujących z Polsko-Amerykańską Komisją Fulbrighta: University of Illinois w Chicago (UIC) oraz The Ohio State University w Columbus (OSU). Wnioski przyjmujemy do 12 grudnia 2022 r do godz. 16:00 czasu polskiego. https://fulbright.edu.pl/slavic/

Related Posts
Loading...
Skip to content