Ruszyła rekrutacja do 3 edycji Leadership Academy for Poland

14 maja rozpoczęła się rekrutacja do Leadership Academy for Poland, prestiżowego programu rozwoju dobrego przywództwa, realizowanego z udziałem światowej sławy profesorów z Uniwersytetu Harvarda. Program powstał z inicjatywy naszego absolwenta, prof. Cezarego Wójcika, założyciela Center for Leadership. Polsko-Amerykańska Komisja Fulbrighta wspiera program jako partner nominujący.

Leadership Academy for Poland (LAP) skierowany jest do wybitnych Polaków w wieku ok. 25-45 lat będących założycielami lub menadżerami i aktywnie działającymi w sektorze biznesu, organizacjach non-profit, administracji publicznej, mediach, kulturze i sporcie lub w segmencie startupów. Program, który rozpocznie się we wrześniu, obejmuje czteromiesięczną naukę oraz roczne wsparcie w ramach klubu alumna (Alumni Network). Aby wziąć udział w rekrutacji, należy wypełnić formularz aplikacyjny, dostępny na stronie internetowej center-for-leadership.org/academy/apply/fulbright. Nabór trwa do 31 maja.

Nadrzędnym celem Akademii jest tworzenie edukacji na najwyższym, światowym poziomie. Szukamy ambitnych i utalentowanych Polaków, którzy chcą rozwijać kompetencje w zakresie przywództwa i uzyskać wsparcie w realizowanych przez siebie projektach – mówi prof. dr hab. Cezary Wójcik, założyciel Leadership Academy for Poland. Program łączy liderów z różnych środowisk, bo wierzymy, że razem
możemy przyczynić się do rozwoju Polski jako mądrego i dobrego kraju.

Leadership Academy for Poland to ambitny i innowacyjny program, który pomaga uczestnikom dostrzec kluczową różnicę między władzą a przywództwem. To jeden z elementów, który w sposób zdecydowany wyróżnia Akademię – mówi prof. Hugh O’Doherty z Uniwersytetu Harvarda.

Do programu mogą dołączyć osoby w wieku 25 – 45 lat, które już zbudowały swoje pozycje liderów, ale nadal poszukują możliwości rozwoju oraz nowych dróg wpływania na otoczenie. W ramach dwóch dotychczasowych edycji Akademię ukończyło blisko 80 uczestników, reprezentujących zróżnicowane środowiska zawodowe. 100% z nich przyznało, że udział w LAP był doświadczeniem, które zmieniło ich życie.

LAP nie ogranicza się wyłącznie do zajęć, lecz także mobilizuje uczestników do codziennej pracy i wdrażania zmian. Absolwenci kończą program nie tylko wyposażeni w nową wiedzę, przekazaną przez  międzynarodowych wykładowców, ale także bogatsi o liczne życiowe przemyślenia i grono bliskich przyjaciół, z którymi będą mogli spotykać się w przyszłości i liczyć na ich doświadczenie, sieci kontaktów i pomoc we wdrażaniu zmian – mówi Agnieszka Bieniak, chief human resources officer w Grupie Burda International Polska i absolwentka II edycji LAP.

Uczęszczanie na zajęcia prowadzone przez profesorów z Harvardu, wymiana doświadczeń ze wspaniałymi ludźmi z innych sektorów i praca nad własnym rozwojem sprawiły, że Akademia była dla mnie niezwykle cennym doświadczeniem. Poznałem wiele praktycznych technik, które obecnie wdrażam i dzięki temu mogę bardziej skutecznie pracować i pomagać innym – mówi Marcin Skonieczka, wójt gminy Płużnica i absolwent II edycji LAP.

Akademia jest wyjątkowym programem, jednym z nielicznych o takim charakterze na świecie i jedynym w Polsce. LAP całkowicie zmienił moje podejście do wielu tematów związanych z przywództwem, pomimo że aplikując miałem już w tym zakresie spore doświadczenie – mówi dr Michał Nowakowski, kierownik Zakładu Dydaktyki Medycznej w Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego i absolwent II edycji LAP. Warto by każdy kto ma ambicje zmieniać otoczenie miał okazję tego doświadczyć – dodaje.

Ze względu na renomę Akademii oraz wysoki poziom merytoryczny prowadzonych zajęć, co roku rośnie zainteresowanie udziałem w LAP. 100% absolwentów ubiegłorocznej edycji przyznało, że Akademia oferuje najwyższy poziom edukacyjny. LAP jest jedynym programem na polskim rynku, opartym na unikalnej metodzie Leadership 4D-Experience™. Uczestnicy rozwijają kompetencje przywódcze w obszarze ludzkim (przewodzenie w organizacji, rozumienie motywacji pracowników, budowanie długofalowych możliwości zespołów), systemowym (zarządzanie kompleksowością otoczenia) i samodoskonalącym (źródła motywacji i stosunku do siebie, ludzi i świata).

Więcej informacji o Programie: