Ruszył program dla amerykańskich wykładowców i nauczycieli na przyjazd do Polski!

Ruszył program dla amerykańskich wykładowców i nauczycieli na przyjazd do Polski!

Z przyjemnością informujemy, że Polska została wybrana jako jeden z trzech krajów uczestniczących w programie Fulbright-Hays Seminars Abroad 2018.

Fulbright-Hays Seminars Abroad to trwające 4-8 tygodni letnie wyjazdy studyjne dla amerykańskich pracowników szkół i instytucji szkolnictwa wyższego. Celem wyjazdu jest zdobycie wiedzy o innych krajach i kulturach oraz zwiększenie wzajemnego zrozumienia pomiędzy narodami.

Projekt letnich warsztatów przygotowany przez Polsko-Amerykańską Komisję Fulbrighta poświęcony jest relacjom polsko-amerykańskim w kontekście obchodów 100-lecia nawiązania relacji dyplomatycznych pomiędzy naszymi krajami. Trwający 4 tygodnie pobyt w Polsce będzie okazją do odwiedzenia największych polskich ośrodków akademickich, nawiązania kontaktów z polskimi naukowcami, poznania bogactwa polskiej kultury oraz zdobycia wieloaspektowej wiedzy na temat relacji polsko-amerykańskich.

Pozostałe dwa projekty zostaną zrealizowane w Ekwadorze oraz Indiach. Zgłoszenia uczestników przyjmowane są do 2 lutego 2018.

Więcej informacji o programie można znaleźć tutaj: https://goo.gl/LqjzEs