Prager Izabela

Self-Placed Graduate Student Award

Instytucja: Uniwersytet Warszawski, Wydział Prawa i Administracji
Instytucja goszcząca: Stanford University, Stanford Law School

Dziedzina naukowa: Prawo w zakresie ładu korporacyjnego
Cel programu: studia magisterskie

Czas trwania stypendium: 9 miesięcy
Data rozpoczęcia grantu:  29 sierpnia 2016
Data zakończenia grantu: 18 czerwca 2017

Izabela Prager jest stypendystką Komisji Fulbrighta na Stanford Law School, gdzie bierze udział w LLM in Corporate Governance and Practice, a także prowadzi badania jako John M. Olin Law and Economics Fellow.

Izabela jest doktorantką na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego (Katedra Prawa Handlowego). Specjalizuje się w zagadnieniach prawa spółek i ładu korporacyjnego oraz ekonomicznej analizy prawa – ze szczególnym uwzględnieniem uprawnień akcjonariuszy. Izabela jest absolwentką Uniwersytetu Warszawskiego (Kolegium MISH) oraz absolwentką Uniwersytetu w Oksfordzie (prawo i finanse). Studiowała także prawo francuskie na Université Panthéon-Assas (Paris II).

Izabela prowadziła badania między innymi na Columbia Law School w Nowym Jorku i w Max Planck Institute for Comparative and International Private Law w Hamburgu. Regularnie występuje na międzynarodowych i ogólnopolskich konferencjach naukowych, prezentując wyniki badań dotyczących prawa spółek, prawa rynku kapitałowego, ładu korporacyjnego i ekonomicznej analizy prawa. Jest autorką kilkunastu publikacji dotyczących tych dziedzin.

Ponadto, Izabela współpracuje z kancelarią JSLegal, gdzie doradza klientom w zakresie prawa spółek i ładu korporacyjnego, a także na wszystkich etapach transakcji venture capital i private equity.