„Polityka zagraniczna USA: między Trumpem a Bidenem” – nagranie webinaru

Zapraszamy do obejrzenia nagrania webinaru „Polityka zagraniczna USA: między Trumpem a Bidenem”, który odbył się 22 lutego 2021 r. Naszym gościem był absolwent Programu Fulbrighta Przemysław Osiewicz, doktor habilitowany nauk społecznych w zakresie nauk o polityce, profesor nadzwyczajny na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Spotkanie moderowała dyrektor Fulbright Poland Justyna Janiszewska.

Spotkanie było poświęcone podstawowym kierunkom i założeniom amerykańskiej polityki zagranicznej, ze szczególnym uwzględnieniem podobieństw i różnic w podejściach prezydentów Donalda Trumpa oraz Joe Bidena. Czy wizja roli Stanów Zjednoczonych w globalnym ładzie międzynarodowym oraz podejście do wyzwań w poszczególnych regionach świata, deklarowane przez administrację Joe Bidena, różnią się znacząco od tych promowanych przez poprzednią administrację? Co zmiany polityczne oznaczają dla Europy? A co dla Polski?

Webinar zorganizowany jest przez Fulbright Poland w ramach obchodów 75-lecia istnienia Programu Fulbrighta na świecie. Podczas comiesięcznych wykładów/paneli dyskusyjnych z naszymi Fulbrighterami i Fulbrighterkami pokazujemy pozytywny wpływ programu Fulbrighta na rozwój nauki. Motywem przewodnim lutego jest “Społeczeństwo Obywatelskie i Rząd” (“Civics and Government”). Więcej informacji o obchodach 75-lecia Programu Fulbrighta można znaleźć na stronie fulbright75.org.