Perspektywy Women in Tech Summit 2023

Perspektywy Women in Tech Summit 2023 to największa w Europie i Azji konferencja dla kobiet w STEM, Tech & IT, która odbędzie się 14-15 czerwca 2023 w Warszawie i zgromadzi ponad 10 000 studentek, specjalistek i liderek ze świata nowych technologii.

Fundacja Edukacyjna Perspektywy organizuje piątą już edycję wyjątkowego wydarzenia Perspektywy Women in Tech Summit 2023 , które odbędzie się 14-15 czerwca 2023 r. w Warszawie i gościć będzie 10 000 uczestniczek i uczestników (offline i online) z 80 krajów świata. Wydarzeniu patronuje ponad 100 największych firm technologicznych oraz najlepsze uczelnie techniczne z Polski i ze świata. Polsko-Amerykańska Komisja Fulbrighta po raz kolejny ma przyjemność być partnerem tego wydarzenia – wspieramy promocję i oferujemy bilety na wydarzenie.

Summit to 2 bardzo intensywne dni rozmów o najnowszych zwrotach w technologiach i naszej wspólnej przyszłości w tym kontekście – z programem 4 scen, serią 60 specjalistycznych warsztatów, tech-talków, Career Expo ze stoiskami prawie 100 najbardziej innowacyjnych globalnych firm technologicznych, Mentoring Zone, gdzie będzie można wziąć udział w jednej z 500 indywidualnych sesji mentoringowych ze znakomitymi liderkami i liderami świata technologii oraz kilkadziesiąt wydarzeń towarzyszących.

Perspektywy Women in Tech Summit 2023 to także 150 inspirujących mówców oraz znakomitych gości specjalnych. W tym roku będą to m.in.: Francesca Cavallo, aktywistka i autorka przetłumaczonej na 50 języków książki “Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek”, Mark Brzezinski, Ambasador USA w Polsce (i absolwent stypendium Fulbrighta). W roli keynote speakerów wystąpią m.in. Joanne Hannaford, Chief Technology & Operations Officer w Credit Suisse AG, Laura Koormann, Head of Digital Solutions IT Team w Continental, Grzegorz Cimochowski, Head of Business Advisory Department w KPMG.

Wydarzeniu towarzyszyć będą liczne wydarzenia dodatkowe – spotkania w firmach, seminarium naukowe dla badaczek i badaczy w zakresie informatyki oraz gala wieczorna z wręczeniem tytułów TOP10 Women in Cloud Computing. Najważniejszymi tematami tegorocznej konferencji będą: zagadnienia sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego, deep techu, rozwiązań chmurowych, komputerów kwantowych i cyfrowej ekologii, a także WEB 3.0 i NFT.

Perspektywy Women in Tech Summit jest też pierwszą w Polsce imprezą pozytywną klimatycznie. Podobnie jak w zeszłym roku – całkowity ślad węglowy konferencji zostanie zoffsetowany poprzez stworzenie wiecznego lasu w otulinie Biebrzańskiego Parku Narodowego. Emisje będą zatem więcej niż zrównoważone – nie tylko zeroemisyjność, ale też pozytywny wpływ na klimat.

Related Posts
Loading...
Skip to content