Pamiątkowy dąb dla Michaela

25 kwietnia w Łomży, na dziedzińcu Państwowej Wyższej Szkole Informatyki i Przedsiębiorczości,  odbyło się uroczyste posadzenie dębu upamiętniającego Michaela Gilmora (1995-2018), naszego amerykańskiego stypendysty, który w Łomży spędził rok w ramach programu Fulbright English Teaching Assistant. Michael zmarł niespodziewanie w swoim domu rodzinnym w Huntington w stanie Nowy Jork w sierpniu 2018 r., tuż po powrocie ze stypendium.

Dąb posadzony w Łomży dedykowany Michaelowi to gest symboliczny. Podczas pobytu w Polsce Michael zjednał sobie wielu ludzi, którzy zebrali się razem wierząc, że pamięć po nim na zawsze pozostanie w naszych sercach. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele Ambasady USA, władze Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości oraz pracownicy uczelni i studenci, którzy mieli okazję poznać Michaela osobiście. Naszą Komisję reprezentowała dyrektor Justyna Janiszewska. W swoich wystąpieniach goście uhonorowali pamięć Michaela i jego zaangażowanie w edukację polskiej młodzieży. Sadzenie drzewka odbyło się przy akompaniamencie muzyki skrzypcowej w wykonaniu studentów PWSIP.

Michael Gilmor ukończył z wyróżnieniem Providence College (2017), gdzie specjalizował się w biochemii. Tuż po skończeniu studiów przyjechał do Polski na roczne stypendium Fulbright English Teaching Assistant, w ramach którego prowadził zajęcia z języka angielskiego ze studentami Państwowej Wyższej Szkole Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży. Poza aktywnym uczestnictwem w życiu uczelni Michael był bardzo zaangażowany w wolontariat w szkołach podstawowych i średnich w całej Polsce. Organizował spotkania poświęcone kulturze amerykańskiej, prowadził lekcje j. angielskiego, motywował uczniów do podążania za marzeniami. Ci, którzy poznali Michaela pamiętają jego uśmiech, radosną osobowość i pasję z którą prowadził zajęcia. Wspominają, że miał on niezwykłą umiejętność cieszenia się z każdej chwili życia.

Pragniemy serdecznie podziękować Państwowej Wyższej Szkole Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży za zorganizowanie ceremonii. 

Related Posts
Loading...
Skip to content