Orientacja i dwie graduacje polskich stypendystek i stypendystów

Koniec maja pełen był wrażeń i długo wyczekanych stacjonarnych spotkań. Oprócz dorocznej orientacji dla polskich stypendystów i stypendystek programu wyjeżdżających do USA w najbliższych miesiącach, zorganizowaliśmy dwie “zaległe” uroczystości wręczenia dyplomów dla polskich Fulbrighterek i Fulbrigherów z roczników 2019-20 i 2020-21. Graduacje opóźnione były z powodu pandemii. 

13 maja po raz pierwszy na żywo spotkaliśmy się z naszymi nowymi polskimi stypendystkami i stypendystami z rocznika 2022-23 podczas przygotowanej dla nich całodniowej, przedwyjazdowej orientacji. Wydarzenie odbyło się w Warszawie, w przestrzeni Marzyciele i Rzemieślnicy – Dom Innowacji Społecznych i składało się z kilku sesji informacyjnych oraz sesji pytań i odpowiedzi. Tego samego dnia wieczorem nasze Fulbrightowe świeżynki miały okazję poznać absolwentki i absolwentów programu z rocznika 2020-2021, podczas ceremonii wręczenia dyplomów, która odbyła się w Klubie Bankowca. Część osób z tego rocznika rozpoczynała swoje granty na kilka miesięcy po rozpoczęciu pandemii; inni odsunęli w czasie decyzję o wyjeździe. Wraz z przedstawicielami Ambasady Stanów Zjednoczonych i Ministerstwa Edukacji i Nauki, którzy również wzięli udział w graduacji, jeszcze raz bardzo Wam dziękujemy za elastyczność w trudnej pandemicznej rzeczywistości i gratulujemy Wam pomyślnego ukończenia stypendiów. 

A już niecałe dwa tygodnie później, 26 maja, spotkaliśmy się w warszawskiej Restauracji Concept 13, żeby świętować ukończenie grantów przez stypendystki i stypendystów rocznika 2019-20. Jest to rocznik, który w większości przypadków pandemia zaskoczyła w trakcie pobytu w USA. Ostatni raz widzieliśmy się z nimi aż 3 lata temu, więc tym bardziej było nam miło, że w końcu mogliśmy pogratulować im osobiście pomyślnego ukończenia programu pomimo tak niespodziewanych i trudnych warunków, z którymi musieli się zmierzyć podczas pobytu za oceanem. Jesteście niesamowici! Gratulacje złożyli również uczestniczący w graduacji przedstawiciele Ambasady USA i Ministerstwa Edukacji i Nauki. 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z wydarzeń.

Related Posts
Loading...
Skip to content