Olga Michel

Trudno opisać jak wiele możliwości daje stypendium Fulbrighta.

Trudno opisać jak wiele możliwości daje stypendium Fulbrighta. Jest to swoiste okno na świat, dostęp do gigantycznych baz danych, wysokiej klasy materiałów i fantastycznych technologii. Jednak moim zdaniem, największą wartością programu wcale nie jest nauka i ogromna ilość badań, które można wykonać w Stanach Zjednoczonych.

Najważniejsze doświadczenia w USA związane były ze zmianą perspektywy, rozwojem kreatywności, budowaniem wiary we własne możliwości i uczeniu się jak wykorzystywać otaczające nas zasoby. Stypendium to możliwość dyskutowania ze światowej klasy ekspertami w interesujących Was dyscyplinach, ale również integracji z lokalną społecznością. Z całego serca polecam udział w organizowanych przez Komisję Fulbrighta seminariach – jest to wyjątkowa okazja do integracji ze stypendystami z całego świata, ale także lekcja wrażliwości, dostrzegania problemów otaczającego nas świata i budowania poczucia wspólnoty.

Niewątpliwie stypendium Fulbrighta jest doświadczeniem, które otwiera głowy i pozwala na pokonanie własnych ograniczeń.  Nieśmiali uczą się bronić swoich poglądów, konserwatywni doceniają inne punkty widzenia a domatorzy z satysfakcją pokonują kolejne mile. Gorąco zachęcam wszystkich do aplikowania o stypendium i gwarantuję, że jedynym rozczarowaniem jest to, że za szybko się kończy.

Related Posts
Loading...
Skip to content