NAWA: od 15 marca nabór do programu “Solidarni z Ukrainą”

• Natalia Kozłowska

Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej na zlecenie Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz Ministerstwa Zdrowia podejmuje działania dzięki którym, ukraińscy uchodźcy: studenci i doktoranci zyskają możliwość podjęcia studiów w Polsce, prowadzenia prac związanych z przygotowaniem rozprawy doktorskiej lub udziału w innych formach kształcenia (kursach językowych lub przygotowawczych) w okresie od marca do września 2022 roku. Poza zwolnieniem z opłat za kształcenie uczestnikom wypłacane będzie stypendium.

NAWA w dniu 15 marca zamierza otworzyć nabór do programu „Solidarni z Ukrainą” dla uczelni nadzorowanych przez MEiN lub MZ,  instytutów PAN/instytutów sieci Łukasiewicz/instytutów badawczych, które są gotowe przyjąć ukraińskich uchodźców, zapewniając im bezpłatnie możliwość kontynuowania studiów, przygotowania rozprawy doktorskiej, odbycia kursów językowych lub innych kursów przygotowawczych w okresie od 1 marca do 30 września br. Uczestnicy mogą być przyjmowani w dowolnym momencie, jednakże do końca września. Środki finansowe przeznaczone na realizację programu „Solidarni z Ukrainą” pozwolą na sfinansowanie około 1320 stypendystów.

Po więcej informacji odsyłamy na stronę NAWA: https://nawa.gov.pl/nawa/aktualnosci/solidarni-z-ukraina-zalozenia-programu