Monica Damberg-Ott nową członkinią Rady Fulbright Poland

Ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce, Mark Brzezinski, powołał do Rady Polsko-Amerykańskiej Komisji Fulbrighta Panią Monicę Damberg-Ott z dniem 20 czerwca 2024 roku.

Monica Damberg-Ott rozpoczęła pracę jako radca ds. kultury w Ambasadzie USA w sierpniu 2023 roku. Dołączyła do Departamentu Stanu USA w 2009 roku, a ostatnio pełniła funkcję zastępczyni radcy ds. dyplomacji publicznej w Konsulacie Generalnym USA w Ho Chi Minh City w Wietnamie w latach 2019-2022. Wcześniejsze zadania w amerykańskiej służbie zagranicznej obejmowały stanowiska urzędnika konsularnego w Dakarze w Senegalu, radcy polityczno-ekonomicznego w Chennai w Indiach, koordynatora ds. kultury i wymiany w Biurze Spraw Azji Wschodniej i Pacyfiku oraz radcy ds. dyplomacji publicznej w Europie Zachodniej w Biurze Spraw Europejskich i Euroazjatyckich.

Monica jest laureatką stypendium im. Kathryn W. Davis Public Diplomacy przyznawanego przez Radę Ambasadorów Amerykańskich. Przed dołączeniem do służby zagranicznej pracowała w branży reklamowej w Nowym Jorku. Ukończyła studia I stopnia na kierunku stosunki międzynarodowe na Boston University oraz studia magisterskie na kierunku stosunki międzynarodowe i dyplomacja na American University w Paryżu.

Monica mówi po polsku, francusku i wietnamsku. Pochodzi z Orient Point w stanie Nowy Jork i jest żoną Gaetana Damberga-Otta, również dyplomaty, z którym ma dwie córki.

Monica Damberg-Ott zastąpiła Jeanne Briganti, której 3-letnia kadencja w Warszawie zakończyła się tego lata. Korzystając z okazji pragniemy wyrazić wdzięczność wobec Jeanne za tę kilkuletnią współpracę.

Related Posts
Loading...
Skip to content