Media bliżej ludzi – zaczynamy!

  • Natalia Kozłowska
  • Nasze wydarzenia, Wydarzenia zakończone
  • Brak komentarzy

Niespełna dwa tygodnie temu szkoleniem dla dziennikarzy rozpoczął się wspólny projekt Polsko-Amerykańskiej Komisji Fulbrighta i Stowarzyszenia Gazet Lokalnych “Media bliżej ludzi”. Celem projektu jest wsparcie mediów lokalnych w pozyskiwaniu odbiorców online, a także edukowanie odbiorców mediów lokalnych by bardziej świadomie i bezpiecznie poruszali się w świecie Internetu.

Pierwsze szkolenie odbyło się 15-16 listopada 2019 w Dusznikach Zdroju. Podczas 2 dni szkolenia 20 uczestników i uczestniczek (dziennikarzy i wydawców mediów lokalnych z południowo-zachodniej Polski) miało okazję dowiedzieć się jakimi sposobami i technikami zwiększyć zaufanie swoich czytelników, lepiej docierać do nich za pomocą internetu oraz zwiększać ich zaangażowanie online (angażować do dyskusji, utrzymywać zainteresowanie i więcej się o nich dowiadywać).  Dzięki dwojgu prowadzących – Piotrowi Łokuciejewskiemu, ekspertowi od marketingu internetowego oraz Beacie Biel, dziennikarce i ekspertce szkolącej media, zespoły 14 gazet lokalnych (Nowa Gazeta Lokalna, Strzelec Opolski, Kurier Gmin, Gazeta Powiatowa – Wiadomości Oławskie, Gazeta Lokalna Kutna i Regionu, Rzecz Krotoszyńska, Nowiny Raciborskie, Nowiny Wodzisławskie, Wieści Wolbromskie, Wieści Miechowskie, Tygodnik lokalny „Życie Gostynia”, Nowa Gazeta Trzebnicka, Gazeta Noworudzka, Gazeta Ząbkowicka) otrzymały pokaźną dawkę wiedzy, liczne wskazówki i praktyczne porady, które już zaczynają wprowadzać w życie w swoich redakcjach.

Następne trzy szkolenia odbędą się w innych zakątkach Polski a na osoby i redakcje, które wezmą udział w szkoleniach czekać będzie “pakiet startowy” dot. edukacji medialnej tj. zestaw materiałów zawierający przykłady tematów do poruszania w mediach, w kwestiach aktywności online i bezpieczeństwa w sieci, rekomendacje i kontakty do ekspertów z danej tematyki. 

Projekt jest finansowany ze środków Special Congressional Appropriation przyznanych Fulbright Polska za pośrednictwem Departamentu Stanu USA.

Loading...