James Wolfe

Przewodniczący Rady

Radca ds. prasy i kultury w Ambasadzie USA w Warszawie. Zawodowy dyplomata z wieloletnim stażem w służbie zagranicznej, w tym w Polsce w latach 2005-08.

James Wolfe powrócił do Ambasady USA w Warszawie aby kierować sekcją dyplomacji publicznej, w której w latach 2005-2009 pełnił funkcje Attaché ds. kultury i rzecznika prasowego. Pan Wolfe jest zawodowym dyplomatą, niedawno zakończył służbę w Ambasadzie USA w Meksyku na stanowisku radcy ds. edukacji i kultury (2017-2020). Wcześniej pełnił funkcję specjalisty spraw publicznych i rzecznika w Misji USA przy Unii Europejskiej oraz rzecznika w Ambasadzie USA w Kijowie.

Przed przejściem do dyplomacji publicznej był urzędnikiem ekonomicznym Departamentu Stanu i negocjatorem handlowym, służąc w Biurze ds. Półkuli Zachodniej oraz w Biurze Przedstawiciela Handlowego USA. Pełnił również funkcje oficera ekonomicznego w biurze ds. Kuby, szefa oddziału w Mostarze Ambasady USA w Bośni i Hercegowinie (1997-1999), a także pracował w amerykańskich placówkach dyplomatycznych w Bonn, Berlinie i Warszawie.

Uzyskał tytuł magistra Szkoły Służby Zagranicznej Uniwersytetu Georgetown i licencjata z College of William and Mary. Studiował również na Uniwersytecie Kalifornijskim w Los Angeles. Pan Wolfe zna język polski, niemiecki, ukraiński i hiszpański.

  • Ambasada Stanów Zjednoczonych
Loading...
Skip to content