Andrzej Demczuk

Jestem doktorem nauk o polityce, związanym z Instytutem Stosunków Międzynarodowych na UMCS. Podczas stypendium Fulbrighta Junior Research Award (2020-21) w Waszyngtonie analizowałem cechy przywódcze trzech współczesnych prezydentów: Billa Clintona, George W. Busha i Baracka Obamy przeprowadzając osobiste wywiady z bliskimi doradcami badanych prezydentów.

Jestem doktorem nauk o polityce. Pracuję jako adiunkt w Instytucie Stosunków Międzynarodowych na UMCS. Dodatkowo sprawuję funkcję Dyrektora Amerykańskiego Centrum Edukacji i Biznesu American Corner na UMCS.

Tematem mojej rozprawy doktorskiej było transformacyjne przywództwo w Stanach Zjednoczonych Ameryki. Podczas stypendium Fulbrighta Junior Research Award (2020-21) w Waszyngtonie analizowałem cechy przywódcze trzech współczesnych prezydentów: Billa Clintona, George W. Busha i Baracka Obamy przeprowadzając osobiste wywiady z bliskimi doradcami badanych prezydentów.

W 2023 roku nakładem amerykańskiego wydawnictwa Lexington Books ukazała się moja pierwsza monografia „Transformational Leadership and the Modern Presidency, Clinton, Bush, Obama”.

Aktualnie zbieram materiały badawcze i przeprowadzam wywiady w USA do mojej drugiej książki „US International Leadership in the Context of the Ongoing War in Ukraine”.

We wrześniu 2023 zostałem wybrany na druga kadencję Ambasadora Fulbrighta. Nie ma większej nagrody od tej jak ktoś z osób, którym pomagam otrzyma to prestiżowe stypendium naukowe na wyjazd do USA!

Loading...
Skip to content