Laureaci Programu BioLAB 2020-21

  • Natalia Kozłowska
  • Aktualności, Program BioLAB, Strona główna
  • Brak komentarzy

Z przyjemnością publikujemy listę laureatów Programu BioLAB 2020-21. 41 studentów odbędzie roczny staż w jednym z czterech renomowanych ośrodków badawczych w USA.

Program BioLAB przeznaczony jest dla studentów studiów magisterskich i doktoranckich kierunków biologiczno-chemicznych oraz medycznych. Podczas stażu studenci dołączają do zespołów badawczych prowadzących projekty z takich dziedzin jak neurologia, krystalografia, wirusologia czy genetyka molekularna. Wyniki badań prowadzonych w trakcie stażu często stają się podstawą artykułów publikowanych w recenzowanych czasopismach naukowych, takich jak „Nature”, „Proteins: Structure, Function, and Bioinformatics” czy „Acta Crystallographica.” Stypendyści programu BioLAB biorą też aktywny udział w życiu amerykańskiej uczelni, uczestniczą w seminariach, wykładach gościnnych oraz poznają amerykańską kulturę.

W ramach tegorocznej edycji otrzymaliśmy 102 kompletne wnioski. Rekrutacja składała się z dwóch etapów: oceny formalnej i merytorycznej elektronicznego wniosku zgłoszeniowego oraz rozmów z komisją kwalifikacyjną. W tym roku rozmowy po raz pierwszy odbyły się w całości przez Skype, z powodu pandemii koronawirusa.

Laureatom serdecznie gratulujemy! 

Oklahoma Medical Research Foundation

  1. Antonina Araszkiewicz, Uniwersytet Warszawski, Biotechnologia
  2. Magdalena Chlebicz, Politechnika Łódzka, Biotechnologia
  3. Agnieszka Czyżowska, Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie, Nauki biologiczne
  4. Aleksandra Fesiuk, Uniwersytet Warszawski, Biotechnologia
  5. Andrzej Gruza, Uniwersytet Warszawski, Biotechnologia
  6. Jędrzej Kluza, Uniwersytet Wrocławski, Biotechnologia
  7. Kamila Król, Uniwersytet Jagielloński, Biotechnologia
  8. Martyna Michniowska, Uniwersytet Warszawski, Biologia
  9. Oliwia Miłek, Uniwersytet Jagielloński, Biologia
  10. Anna Nagel, Uniwersytet Gdański oraz Gdański Uniwersytet Medyczny, Nauki medyczne
  11. Małgorzata Popis, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza, Biotechnologia
  12. Marcelina Szczygieł, Politechnika Wrocławska, Chemia

University of Chicago

  1. Julia Cyran, Uniwersytet Warszawski, Biotechnologia
  2. Tomasz Gawda, Uniwersytet Jagielloński, Biochemia
  3. Mateusz Halucha, Uniwersytet Warszawski, Biotechnologia
  4. Iryna Irliyenko, Uniwersytet Wrocławski, Biotechnologia
  5. Paweł Knejski, Uniwersytet Wrocławski, Biotechnologia
  6. Wojciech Krzyżanowski, Uniwersytet Warszawski, Biotechnologia
  7. Katarzyna Padoł, Politechnika Warszawska, Biotechnologia
  8. Agata Ryżko, Uniwersytet Warszawski, Biotechnologia
  9. Nikola Sobczak, Uniwersytet Gdański oraz Gdański Uniwersytet Medyczny, Biotechnologia
  10. Krystyna Tesak, Politechnika Wrocławska, Chemia
  11. Łukasz Widło, Politechnika Warszawska, Biotechnologia
  12. Yelyzaveta Zadorozhna, Uniwersytet Wrocławski, Biotechnologia

University of Texas, Southwestern Medical Center

  1. Katarzyna Gołębiowska-Mendroch, Uniwersytet Jagielloński, Biochemia
  2. Anastasiia Kovalenko, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Biotechnologia
  3. Jagoda Starek, Uniwersytet Warszawski, Biofizyka
  4. Agata Turska-Nowak, Uniwersytet Gdański oraz Gdański Uniwersytet Medyczny, Biotechnologia
  5. Małgorzata Tyrakowska, Uniwersytet Gdański oraz Gdański Uniwersytet Medyczny, Biotechnologia

University of Virginia

  1. Anna Bartosik, Uniwersytet Jagielloński, Biochemia
  2. Marta Cykowiak, Uniwersytet Medyczny w Poznaniu, Biochemia farmaceutyczna
  3. Kinga Jurczak, Uniwersytet Wrocławski, Biotechnologia
  4. Joanna Klos, Uniwersytet Warszawski, Biotechnologia
  5. Agata Leśniewska, Uniwersytet Gdański oraz Gdański Uniwersytet Medyczny, Biotechnologia
  6. Weronika Matysik, Uniwersytet Wrocławski, Biotechnologia
  7. Dominika Michałek, Uniwersytet Medyczny w Łodzi, Biotechnologia
  8. Patrycja Oleniacz, Uniwersytet Jagielloński, Bioinformatyka
  9. Katarzyna Rękawek, Uniwersytet Warszawski, Biotechnologia
  10. Jędrzej Rum, Politechnika Łódzka, Nauki chemiczne
  11. Kamila Rydzewska, Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie, Nauki medyczne
  12. Wojciech Teodorowicz, Politechnika Wrocławska, Biotechnologia
Loading...